x-kom hosting

Windows XP nie uruchamia się - awaria softu? wirus?

Krwawy Hegemon
utworzono
utworzono

Witam,

 

zacznę od tego, ze złapałem wirusa reklamowego, odpala mi strony w nowych kartach z bet-at-home i tysiacem innych reklam. probowalem roznych programow czyszczacych jak np. adwcleaner ale nic to nie dalo, kasperski nawet nie chcial odpalic, gdzies na forum doczytalem ze mozna sprobowac OVI. sprobowalem, padl komunikat zrestartuj aby oczyscic komputer co uczynilem ale komp juz wiecej  windowsa nie odpalil  - zawiesza się na logo win i czarny ekran... nie dziala zaden tryb awaryjny ani ostatnie dzialajace ustawienie, nie bootoje z oryginalnej plyty win xp,  

 

odpalilem mini xp z HIRENS BOOT

 

sprawdziłem Victorią i jakby ok:

 

<a href=https://zapodaj.net/937618164d9f9.jpg.html>victoriasmart.jpg</a> 

 

 

sprawdziłem chcdsk i jakby ok:

 

<a href=https://zapodaj.net/bb15a8b83b77c.jpg.html>checkdisc.jpg</a>

 

wogole dyski jakby ok :) ufff

 

 

<a href=https://zapodaj.net/d9549abfebea9.jpg.html>dyskistatus.jpg</a> 

 

 

przeleciałem też HDD REGENERATOREM  i znalazł tylko 1 bad sector ktory naprawil, niestety windows nie odpala.

 

proszę o podpowiedź co dalej robić, nie jestem zbyt rozeznany w tego typu awariach jednak skoro dyski wygladaja na zdrowe to rozsadek podpowiada ze mozna ta sytuacje może uratować?

 

jako ciekawostke dodam, że przełaczyłem kabel sieciowy do laptoka zeby zasiegnac pomocy i ku memu zdumieniu w laptopie siedzi ten sam wirus! choć go nie uruchamialem od baaardzo dawna... to prawie nierealne ze on tam jest. tym razem nie proboje go usuwac, najpierw naprawa kompa i usuniecie wirusa z glownego kompa a dopiero potem z lapka.

 

bede wdzieczny zawszelkie sugestie

 

 

 

 

 

 

Tomet
komentarz
komentarz

Nie bootuje z oryginalnej płyty, to znaczy że próbowałeś instalować na nowo system, ale nie może z niej odpalić? Jeżeli masz zamiar przeinstalowywać system to warto spróbować przez usb za pomoca bootowalnego pendrivea z wgranym Xpkiem. I kolejne pytanie, czy na prawdę potrzebny jest Ci akurat XP, nie lepiej byłoby przsiąść się na coś nowszego? A jeśli nie to może po prostu Linux / Ubuntu?

Krwawy Hegemon
komentarz
komentarz

Nie bootuje z oryginalnej płyty, to znaczy że próbowałeś instalować na nowo system, ale nie może z niej odpalić? Jeżeli masz zamiar przeinstalowywać system to warto spróbować przez usb za pomoca bootowalnego pendrivea z wgranym Xpkiem. I kolejne pytanie, czy na prawdę potrzebny jest Ci akurat XP, nie lepiej byłoby przsiąść się na coś nowszego? A jeśli nie to może po prostu Linux / Ubuntu?

 

cześć, dziękuję za odp. 

 

po wciśnieciu F8 i wybraniu napedu optycznego z win xp w środku nic się nie dzieje, to mialem na mysli.

czy chce inny system, moze się przesiądę jak będę musiał ale obecnie chciałbym naprawić sytuację bo reinstalacja to rodzaj wyjscia ostatecznego a po drugie nie mam akurat innego systemu pod ręką :) poza tym, gdybym chcial to zrobic nie prosiłbym o pomoc na forum. widze ze dyski działaja tylko nie wiem co mam dalej robic. 

 

zakładam, że jest tu na forum ktos kto może mi pomóc. mam tam sporo danych do których potrzebuje sie dostac.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.