x-kom hosting

kopia zapasowa w windows 8

smuggie
utworzono
utworzono

chciałem utworzyć sobie kopię zapasową na zewnętrznym dysku. włączyłem opcję historia plików, po kilkunastu minutach program zakończył działanie a na zewn. dysku pojawił mi się folder o wadze około 1MB. to chyba nie jest kopia zapasowa no bo jak z foldera który ma 1MB odtworzyć zdjęcia, muzykę, pulpit itp., które razem ważą prawie 400GB?

 

w takim razie jak utworzyć kopię zapasową plików, żeby w razie ich uszkodzenia np przez wirus móc wszystko odzyskać?

Emillod
komentarz
komentarz

Nie wiem jakie masz możliwości, ale ja np. używam sobie do backupów programu Polskiej firmy FerroBackup.

Możesz za free korzystać z niego na dwóch maszynach, a backupy są szyfrowane + możesz backupy wywalać na zmapowane dyski. 

Bardzo fajny program, polecam :) 

bolek1960
komentarz
komentarz

Ale do archiwizacji zdjęć, muzyki czy filmów to nie jest potrzebny żaden program wystarczy eksplorator Windows.

Oczywiście trzeba mieć porządek w folderach a nie wszystko wywalone na pulpicie.

Programy są potrzebne aby zrobić obraz dysku na wypadek awarii dysku/systemu.

Emillod
komentarz
komentarz

Drogi Bolku,

nie wiem czy dobrze Cie zrozumiałem, ale czy Twoim zdaniem utworzenie kopii plików na tym samym dysku(nawet jeśli na innej partycji) jest kopią zapasową? 

Kolega pyta o program który "w razie ich uszkodzenia np przez wirus móc wszystko odzyskać?" zatem jeśli będziesz mieć jakiś wirus typu ransomware to mu zaszyfruje cały dysk, żadna kopia na innej partycji czy też w innym folderze na nic mu się nie zda.

 

Wg mnie kopie zapasowe powinny być tworzone co jakiś czas, nawet jeśli miałeś na myśli żeby przez system plików sobie kopiował na zewnętrzny dysk to to też nie jest dobre rozwiązanie, bo on będzie robić kopie co jakiś czas przez co w przypadku wirusa i tak utraci dane. Dzięki skorzystaniu z aplikacji będzie z automatu komputer będzie mu tworzyć kopie zapasowe co jakiś czas, przyrostowe, pełne, co tylko chce. Tak więc moim zdaniem zewnętrzny program jest najlepszym rozwiązaniem.

 

Jest też program Backup4all, ale on jest chyba płatny. 

bolek1960
komentarz
komentarz

Zrozumiałeś mnie źle fakt nie napisałem tego ale to dla mnie oczywiste.

Kopię zapasową plików należy zawsze tworzyć na na innym  nośniku niż tylko jeden dysk systemowy, dysk a nie partycja.

Nie napisałem tego według zasady "co jest oczywiste nie wymaga tłumaczenia".

Emillod
komentarz
komentarz

No nie ma sprawy, aczkolwiek pamiętaj, że tu na forum nie piszą osoby, dla których wszystko jest oczywiste, ponieważ gdyby tak było to by nie pisali wcale :) 

smuggie
komentarz
komentarz

a tak konkretnie jak w windows 8 zrobić kopię zapasową wszystkich plików automatycznie korzystając z narzędzia historia plików? i rozumiem że kopia zapasowa zajmuje tyle samo co pliki?

Emillod
komentarz
komentarz

O co Ci chodzi z tą historią plików :P 

Możesz skorzystać z wbudowanego narzędzia(takie było przynajmniej w Windows 7, więc w Windows 8 też powinno być) i ustawić harmonogram zadań, żeby była tworzona automatycznie. 

Czy tyle samo? Nie wiem jak windows to robi, ale wiem, że zewnętrzne programy kompresują kopie zapasowe. 

smuggie
komentarz
komentarz

historia plików to nazwa w win 8 która zastąpiła "kopie zapasową " z win7. chce zrobić raz kopie zapasowa na zewn dysk. wie ktos jak to zrobic narzedziami z windowsa?

Emillod
komentarz
komentarz

To ciekawe, bo jak wpisuje kopia zapasowa w windows 10 to normalnie wyskakuje.. więc.. albo coś mylisz, albo nie wiem :D 

Jak chcesz to napisz do mnie na PW, to Ci to zdalnie pomogę zrobić :P 

 

A jak nie chcesz to wpisz w menu start Kopia zapasowa

smuggie
komentarz
komentarz

chciałem zauważyć że tu mowa o windows 8 i tak jak pisałem wcześniej nie ma tu takiej opcji jak kopia zapasowa. jest w win7 i 10 ale nie 8

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.