x-kom hosting

Excel - Wklejanie cyfr do kolumn i problem z usunięciem (Proszę o pomoc)

airdamien23
utworzono
utworzono (edytowane)

Hejka.

Nie wiem jak się z tym uporać, nie mogę sobie poradzić, szukam i znaleźć nie mogę.

Mianowicie mam 2 problemy.

1. Mam jakieś liczby 2,4,6,123,24,523,213,41,3421,421,421,4213 itd... powiedzmy są one na mailu w trybie tekstowym i chce je skopiować aby były w excelu jedne po drugim w kolumnie. Tak mogę to ręcznie skopiować ale jest ich za dużo aż 5621 takich różnych liczb to byłaby strata czasu ręcznie to robić.

2. W jednej z kolumn mam takie liczby:

 

10_16

10_25

10_245

10_1

10_23

100_2341

100_12

111_234

142_123

 

Chciałbym usunąć znak _ w raz z liczbami czyli tego: _16, _25,_245, itd... ma nie być. Jest ich aż 6532 więc usuwanie z każdej komórki odpada. Wydaje mi się że powinienem jakąś funkcje użyć ale jaką, albo inaczej to zrobić ?

 

Bardzo proszę o pomoc, ponieważ muszę wykonać projekt i nie radzę sobie z tym.

Matematyk0
komentarz
komentarz

Co do pierwszego, skopiuj do .txt, później dane -> dane zewnętrzne -> z tekstu, zaznaczasz plik i w ogranicznikach zaznaczasz przecinek. Jeżeli skopiują się do jednego wiersza, znajdź w necie makro na przeniesienie wszystkiego do jednej kolumny. Z drugim możesz zrobić tak samo, tylko zamiast przecinka, zaznaczasz inny i wpisujesz _, po czym usuwasz kolumnę, w której masz te zbędne liczby :)

airdamien23
komentarz
komentarz (edytowane)

Skopiowało mi zrobiło mi co ciekawe po ostatniej wklejonej cyfrze kolejne nazwy kolumn to: AA. AB, AC itd... Czemu ? ale marka nie znalazłem ;/ 

Jeżeli chodzi o podpunkt drugi to jest już napisane w excelu i jest normalnie w kolumnach. Tylko muszę usunąć takie rzeczy jak: _16, _25 itd...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.