x-kom hosting

Wysoki jitter [Orange]

MoredisekPL
utworzono
utworzono

Witam od czasu do czasu posiadam wysoki Jitter w moim internecie. Robię test pingu na "Ping Test Online" i pokazuje nieraz, że Jitter wynosi np: 120 - A czasami 2 - 5. Czy ktoś by mógł mi wyjaśnić o co chodzi w tym Jitter i dlaczego raz mam 100+, a czasami 2 - 5.

politolog
komentarz
komentarz

A czasami 2 - 5. Czy ktoś by mógł mi wyjaśnić o co chodzi w tym Jitter i dlaczego raz mam 100+, a czasami 2 - 5.
Jak nazywa się twój modem/router ? Zaloguj się do niego zrób screena parametrów linii zwłaszcza SNR oraz tłumienia oraz wrzuć tutaj . 
MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Jitter to średnia odchyleń z opóźnienia przesyłania pakietów.

 

Wyobraź sobie, że wysyłasz sto pingów do jednego hosta. Każdy z tych pingów powraca o różnym czasie. A ty zapisujesz sobie w notatniku różnicę czasu pomiędzy kolejnymi pingami. Sumujesz te czasy i dzielisz przez liczbę pakietów minus jeden. Wyjdzie ci jakaś średnia odchyleń czasu przesyłania pakietu, jitter.

 

Z tego co się orientuję to parametr jitter jest bardzo ważny w transmisjach głosowych. Chodzi o to, że prowadząc rozmowę z kimś, poprzez na przykład telefonię internetową, musisz słyszeć sylaby w kolejności by zrozumieć słowa. A wysoki parametr jitter, może powodować, że pakiety wysłane później dojdą szybciej niż te wysłane wcześniej.

MoredisekPL
komentarz
komentarz

Jak nazywa się twój modem/router ? Zaloguj się do niego zrób screena parametrów linii zwłaszcza SNR oraz tłumienia oraz wrzuć tutaj . 

FunBox 2.0 niestety. Nie wiem czy dobry SS: http://scr.hu/2v1o/90kw2 - Nie dawno restat neta robiłem.

 

Polecacie mi coś aby zmniejszyć ping u nich oraz zniwelować utratę pakietów? Zastanawiam się nad zakupem kabla od gniazdka do modemu coś dobrego bo technik mi coś tam gadał, że to wina kabla? o.O

politolog
komentarz
komentarz

Zastanawiam się nad zakupem kabla od gniazdka do modemu coś dobrego bo technik mi coś tam gadał, że to wina kabla?
I słusznie . Zwłaszcza , że VDSL instaluje/montuje technik , wtedy  może określić ile Mb/s pójdzie na danej linii . 
MoredisekPL
komentarz
komentarz

I słusznie . Zwłaszcza , że VDSL instaluje/montuje technik , wtedy  może określić ile Mb/s pójdzie na danej linii . 

Polecasz jakiś kabel dobry?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.