x-kom hosting

Jaki program do przeniesienia partycji Recovery, na bootowalną instalację DVD?

Joseph
utworzono
utworzono

Cześć,

 

Niestety od 10 lat nie używam za bardzo Windowsa, także nie orientuję się szczególnie. Niestety ;)

 

Laptop znajomej posiada partycję recovery, na której znajduje się Windows 8.1. Chciałbym przetransferować tę partycję na nośnik, aby mogła być bootowalną instalacją systemu.

 

Oczywiście Microsoft posiada na swojej stronie Media Creation Tool, który pozwoli ściągnąć W8.1 i nagrać na płytkę, ale nie w tym rzecz. Partycja recovery ma już system ze sterownikami, wszystko jest dograne, wystarczy po instalacji usunąć crapware. Byłaby to dla niej najlepsza opcja, zamiast czystej instalki + zabawa ze sterownikami.

 

Niestety wiele tutoriali jakie widziałem, dotyczy stworzenia bootowalnego recovery na dysku. Jest to odwrotność tego, co chciałbym osiągnąć. Chciałbym ową partycję zgrać na płytę, aby służyła jako przyszła instalacja (lub coś w ten deseń).

 

Pozdrawiam i wybaczcie moją niewiedzę. Niby wiedza o Windows to rzeczy oczywista, ale nie dla bywalców innych systemów :cfaniak:

bolek1960
komentarz
komentarz

Musisz mieć program od producenta laptopa który umozliwia taką operację ale nie na DVD tylko dzisiaj już na dysk na USB albo pendrive.

Podaj markę tego laptopa, ale zdecydowanie lepsza jest czysta instalacja i ręczne dogranie driverów a nie zabawy w recovery

zwłaszcza na małych dyskach SSD.

IdCzarek
komentarz
komentarz

Zainstaluj goly system z partycji recovery i zrob obraz za pomoca np norton ghosta potem zrobisz bootowalneho pena z systeme. Na dvd tonjuz raczej nie zmiescisz ...

bolek1960
komentarz
komentarz

Tylko Ghost sporo kosztuje, dlatego pytałem jaki to laptop bo producent laptopa daje soft do zrobienia kopii zapasowej partycji recovery.

Nagrywa się na kilka dvd a nie na jedną, nawet ghost czy acronis w starszych wersjach mieli takie opcje.

IdCzarek
komentarz
komentarz

Napisalem o ghoscie podnkatem jego funkcjonalnosci. Sa przeciez jeszcze darmowe alyernatywy

Joseph
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :D

 

Laptop jest firmy Lenovo. Co prawda dostarczają "One Key Recovery", który umożliwia robienie kopii systemu, ale to jeszcze nie to.

 

Chciałbym przetransferować partycję Recovery, aby stworzyć z niej jakąś instalację. Użytkowniczka ogarnęłaby instalację z takiej kopii, ponieważ wszystko jest wtedy skonfigurowane. Aczkolwiek jeśli będzie trzeba - musi ogarnąć instalację od zera.

 

Oczywiście możecie powiedzieć, że jaki jest sens takiego zabiegu, skoro system można odzyskać przy uruchomieniu komputera. Jest to forma zabezpieczenia, gdyby HDD z recovery zaczął szwankować.

 

PS: Faktycznie chodziło o parę płyt DVD - zapędziłem się w skrócie myślowym.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.