x-kom hosting

Zalman Z9 U3

Gość
utworzono
utworzono

Zdecydowałem się na modding mojej budy, chcę zacząć od pomalowania budy, a dokładniej części elementów plastikowych, coś takiego jak w "White Knight zalman z9" ale myślałem nad ciemnym zielonym zamiast białego, ktoś może doradzić jakąś dobrą farbę? Prócz tego chcę wymienić obecny przycisk start i reset przyciskami takimi jak są w samolotach tzn. Jest taka przezroczysta osłonka, ją się podnosi i tam jest taka malutka dźwignia (nie mogę nigdzie takich znaleźć, nwm jak szukać, ktoś doradzi?) I chciałbym wymienić dwa podświetlane wiatraczki na cichsze, nie podświetlane i dołączyć do tego taśmę LED. Tu znowu mam problem bo nwm jak i gdzie taką taśmę zamontować.

komputr
komentarz
komentarz

Chodzi ci pewnie o przełączniki top gun.

Ja bym nic nie malowal na twoim miejscu, jesli nie masz wprawy to upaćkasz całą budę tylko.

Wsadż do środka jakieś fajne ledy tylko bez przesady, bo wyjdzie wiocha, są fajne wentyle od enermaxa, model  tb apollish , sam mam czerwoną wersję, nie dość że ciche to ładny efekt dają.

Gość
komentarz
komentarz

A jak te przełączniki top gun podłącze? Tzn będzie działał,bo słyszałem że trudno zamiast przycisku fabrycznego zamontować taki on/off? Chciałem pomalować tylko plastikowe części, da się je zdjąć więc reszty nie upaćkam, ale może masz rację bo jeszcze nigdy nie malowałem. Chciałem jakąś taśmę w małej ilości ale nwm o jakiej mocy i ile tych diod, bo nie mam porównania.

komputr
komentarz
komentarz

Przycisk fabryczny dziala na zasadzie chwilowej tzn jak nacisniej to zamyka uklad i potem po puszczeniu przycisku znowu uklad jest otwarty.

Te przelaczniki top gun masz tak ze albo jest otwarty albo jest zamkniety, wiec jesli bys je zamontowal to przy kazdym przelaczeniu go musialbys od razu

przelaczyc go w druga strony bo pewnie by ci kompa wylaczalo. Musialby to byc przelacznik chwilowy(jak nacisniesz przepuszcza prad, jak puscisz przestaje)

 

Tasme led mozesz kupic w jakims elektronicznym sklepie , lutujesz dwa kable przelacznik do tego mozesz go na sledziu zamontowac, do tego by sie wtyczka molex przydala i normalnie pod zasilacz podpinasz na 12v.Jesli sie boisz ze zepsujesz cos to mozesz to dac komus kto umie lutowac i troche tam ogarnia cos z elektryki/elektroniki o biegunach (+ -) i ci to spokojnie zrobi, chyba ze sam umiesz. 

 

Odcinki tasmy sa chyba po 3 diody albo 5 diod na pasek mozna tak docianc.Taki pasek z 5 diodami spokojnie starczy na cala obudowa, moglby byc nawe ze 3.

Pamietaj zeby wszystko zaizolowac jak to polutujesz i moze przed montazem do pc lepiej sprawdz na jakims innym zasilaczy 12 v, nawet pod baterie 9v mozesz podpiac, jak nie bedzie zwarcia , nic sie nie grzeje, swieci normalnie(na 9 v bedzie slabiej swiecic) mozesz do pc montowac.

 

I tez musi to estetycznie wygladac wiec jakies czarne przewody czy cos, pochowane jakos.


Sa tez gotowe takie ledy do podpiecia na molexa, ale jak sam zrobisz to cie kilka razy taniej wychodzi.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

A przeprogramowanie (?) czegoś w płycie głównej aby startowała tylko za zamkniętym układzie? Nie da się czegoś przestawić? Nie mam lutownicy, mogę poprostu pozaginac te końcówki i owinąć oplotem czy muszę lutownice kupić (w sumie i tak planowałem kupić)? Trzeba jakiś transformator dokupić? Bo tam w zależności od długości to różną ilość amperów bierze. Co sądzisz o zielonych ledach, będą ok czy wiocha i montować białe?

http://elektro-hurt.com/opis/8080928/superled-tasma-led-150-smd-3528-biala-zimna-3211.html

http://elektro-hurt.com/opis/6597648/led-line-profesjonalna-tasma-led-150-smd-3528-biala-zimna-240027.html

http://elektro-hurt.com/opis/6597638/led-line-profesjonalna-tasma-led-150-smd-3528-zielona-240058.html

Czym się różni 1 taśma od 2 prócz ceną? Takie się nadadzą?

Edytowane przez DarkMan011
komputr
komentarz
komentarz (edytowane)

Raczej nie da sie tak ustawic w płycie głównej. Transformatora nie potrzebujesz, tylko kawalek tasmy, przelacznik jesli chcesz miec mozliwosc wlaczenia/wylaczenia podswietlenia, i gniazdo molex do tego(mozesz wziasc ze starych wentylatorów pc jak masz jakies, albo kupic) , i lutujesz 2 przewody do ledów , do jednego lutujesz przelacznik, końce przewodó lutujesz w miejsce gdzie idzie linia 12v na molexie.

 

Według mnie odpuść sobie przełączniki, te oryginalnie w budzie przeciez nie sa brzydkie, zamontuj tylko te ledy.

Co do zielonego to moze byc ciekawie, mi sie podoba, poogladaj sobie zdjecia na necie z zielonymi ledami w pc, i sam zdecyduj.

 

Ta druga tasma jest lepszej jakosci.

 

Wystarczy ci gdzies 15 cm tasmy .

Edytowane przez komputr
Gość
komentarz
komentarz

A farba? Może katody zamiast ledów? Czym zaizolować te ledy?

komputr
komentarz
komentarz (edytowane)

Izolacja zwykla

koszulki termokurczliwe, jak bedzie sie dalo.

Czy ledy czy katody bierz co chcesz.(ledami cie taniej wyjdzie)

Ja bym nic nie malowal, ale to twoja buda i wybór też należy do ciebie.

Najważniejsze żeby sie tobie podobało a nie innym.

Edytowane przez komputr
Gość
komentarz
komentarz

Ale takim termokurczem na całej długości? Czy tylko w miejscach gdzie będzie metal wystawać, a  np. paracordowy oplot w innych miejscach? A co z izolacją samego paska ledowego? Czy może brać gotowy pasek led w sylikonowej powłoce?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.