x-kom hosting

Projekt sieci

komputr
utworzono
utworzono

Witam.

Mam zrobić projekt sieci do szkoły.

Polecenie:

Projekt okablowania biblioteki. W bibliotece dostęp do katalogów w formie elektronicznej (10 komputerów),

w czytelni (20 komputerów) oraz hotspot. Dla pracowników 10 komputerów mobilnych

 
Chciałbym się dowiedzieć jaki sprzęt i w jakich ilościach trzeba urzyć żeby coś takiego miało sens.
Chodzi mi o to ile routerow, switchy i najlepiej jakie ich modele użyć.
 
Z polecenia wnioskuję że trzeba 30 komputerów na kablu podpiąć, ma być wifi, i 10 komputerów mobilnych ma korzystać z tego wifi.
 
Jeśli to nie problem to prosiłbym o linki do sprzętu.Długość kabli w metrach to sobie policze w autocadzie, mi tylko chodzi o switche i routery, ewentualnie jesli cos jeszcze bedzie potrzebne.(gniazda i wtyczki tez sobie policze).
 
Jeśli chodzi o router do wifi to najlepiej bedzie jesli go umieszcze na samym środku planów czy może inaczej?
 
Z góry dzięki za odpowiedzi.
 
Plany pomieszczenia:

Czytelnia to będzie to największe pomieszczenie po prawej stronie, biblioteka to będzie to po lewej od dołu, pozostałe 2 małe pokoje mogą być dla pracownikow, i na caly ten sprzęt.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Skontaktuj się ze mną na PW.

  • Dobra wypowiedź 1
komputr
komentarz
komentarz

Up

bemol911
komentarz
komentarz

Ile płacisz za projekt ? ;)

komputr
komentarz
komentarz

Nie chce całego projektu tylko dowiedziec sie jakie routery, switche, ewentualnie jeszcze cos  trzeba tam dac zeby to dzialalo.

:D


Powiedzcie czy dobrze myśle.

Według mnie powinny być 2 switche: pierwszy do tych 10 komputerów to np jakiś 15 portowy, drugi do tych 20 kompów , np jakiś 25-30 portowy, 1 router(tu nie jestem pewien czy nie trzeba 2).

Jeszcze coś potrzeba oprócz kabla, wtyczek, gniazd ???


I jeszcze o co chodzi z tym : dostęp do katalogów w formie elektronicznej 

czy to ma byc jakis serwer plikow czy coś?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Może chodzi o katalog zasobów biblioteki ? Biblioteki korzystają z jakiś systemów baz danych na przykład Patron:

http://www.patron.pl/patron-dla-bibliotek-publicznych/

być może chodzi o dostęp do nich ?

  • Dobra wypowiedź 1
  • 7 lat później...
Małżyk
komentarz
komentarz

A mi pomógł by mi ktoś z tym okablowaniem bo mam to samo 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.