x-kom hosting

ponowne użycie klucza

radoslavitz
utworzono
utworzono

Witam, 
Około roku temu zakupiłem laptopa, zdecydowałem się na wersję bez wgranego Windowsa, ponieważ uczelnia umożliwia mi pobranie dowolnego systemu operacyjnego, więc mogłem trochę zaoszczędzić. Pierwotnie pobrałem Windows 8.1, używając key'a który został mi przydzielony, wszystko udało się bez problemów. Jakiś czas później w laptopie awarii uległ dysk SSD w związku z czym trafił do naprawy w ramach gwarancji (wymiana dysku). Po otrzymaniu sprzętu z serwisu musiałem na nowo zainstalować system. Chciałem ponownie zainstalować Windows 8.1 korzystając z kluczu, który dostałem wcześniej - niestety, nie udało się. Był to czas sesji na studiach i nie miałem za bardzo czasu by zainteresować się sprawą. Szybko potrzebowałem komputera, więc zainstalowałem Windows 8.1 Professional N dostając nowy klucz. Korzystając z chwili wolnego, chciałbym zrobić formata i wrócić do pierwotnej wersji jaką miałem - Windows 8.1 (korzystając z pierszego key'a). Pewnie ponownie pojawią się jakieś komplikacje w związku z czym pojawia się tutaj moje pytanie, co muszę zrobić by móc ponownie korzystać z starego klucza?

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

Pozdrawiam!

bolek1960
komentarz
komentarz (edytowane)

Systemów z programu DreamSpark nie wolno zgodnie z warunkami licencji DS instalować na "goły" komputer bez żadnej licencji.

Musi być jakaś licencja na Windows wtedy instalujesz Pro z DS.

 

https://www.dreamspark.com/Institution/DSP-Usage-Guidelines.aspx

radoslavitz
komentarz
komentarz

czy to oznacza, że dany klucz na "gołym" komputerze mogę wykorzystać tylko raz?

bolek1960
komentarz
komentarz

To oznacza że na goły komputer nie możesz ani razu instalować systemu z DreamSpark-a.

Poczytaj opis z linka-ostatnia rubryka na dole po prawej to dotyczy studentów i wykładowców.

Masz maturę to angielski powinieneś znać.

Gdybyś chciał kupić system do tego laptopa to tylko na licencji Box bo OEM jest tylko do PC "złożonego samodzielnie"

a laptop złożyła jakaś firma w Chinach a nie Ty.

Także sam widzisz ile zaoszczędziłeś na zakupie bez systemu, bo Windows 8.1 preinstalowany to był kiedyś koszt 150-200 złotych.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.