x-kom hosting

LCD 22'' ~ 1100 zł ?

devillo
utworzono
utworzono

Witam, chciałbym na dniach kupić monitor LCD 22" panoramiczny ale mam kilka wątpliwości:

- Jaki wogóle monitor, musi mieć mocowanie na ścianę :P

- Czy przy takim monitorze może być mniejsza rozdzielczość niż 1680x1050 i grafika nie będzie mocno zj***na ?

- Czy przy moim sprzęcie opłaca się taki monitor, czy sprzęt uciągnie ?

\C2D E4500 2,20 @ 2,80 GHz

\Radeon X1950pro PowerColor 512MB

\2GB Patriot

\Asus P5K

Dzięki bardzo za odpowiedzi w miare możliwości :blink::blink::blink:

piku
komentarz
komentarz
- Jaki wogóle monitor, musi mieć mocowanie na ścianę tongue.gif

Każdy ma normalizowane otwory na zaczepy ścienne. Musisz tylko zakupić mocowanie do niego - jest to uchwyt z rozstawem śrub bodajże 10x10cm.

- Czy przy takim monitorze może być mniejsza rozdzielczość niż 1680x1050 i grafika nie będzie mocno zj***na ?

Przy 22" rozdziałka 1680x1050 jest idealna. Wbrew pozorom nic nie jest malutkie i całkiem wygodnie się w niej pracuje. Jeszcze rozdziałkę (zależnie od monitora) 1440x900 da się wytrzymać, niżej jest coraz gorzej.

Mój Athlon 2000+ z GF7600GS spokojnie obsługuje 1680x1050, więc i Twój intel+Radeon spokojnie sobie poradzi.

Co do samego modelu to musisz sprecyzować do czego ma być, co do jakości obrazu najlepiej samemu się w sklepie przekonać (każdy widzi inaczej :) ). Jeśli chciałbyś sobie do niego podłączyć np. DVD to warto by miał dodatkowe wejścia, niektóre modele mają huby USB (świetna sprawa).

devillo
komentarz
komentarz

Monitor będzie głównie do 3 rzeczy (czyli raczej do wszystkiego): Gry, filmy, Internet

Chce podłączyć też do niego Cyfrowy Polsat (ale to raczej do komputera)...

Jeżeli masz taki monitor chciałbym się zapytać czy taki monitor jest wygodny do pracy tzn. czy nie jest za duży, nie trzeba głową w prawo i lewo kręcić np. przy graniu bo o to się właśnie boję :D

P.S. Plusik dla ciebie ;]

piku
komentarz
komentarz

Mam 21" ok. 40 cm przed oczami i jedyne ruchy to oczami. Praca jest bardzo wygodna, dużo miejsca, mieści się trochę okienek :) Do grania duża panorama tez jest świetna! Nie zawiedziesz się. I fajne jest to rozglądanie w FPS-ach, to nie to samo co malutka 17" :P

devillo
komentarz
komentarz

Ja się boję bo mam teraz 15" CRT i jak się przesiądę na takiego "byka" to będzie fajne uczucie :D:D

A co do monitorów to jaki poleciłbyś ??

piku
komentarz
komentarz

Po przesiadce z kilka dni będziesz się przyzwyczajał, ale jak już się przyzwyczaisz, na mniejsze monitory będziesz krzywo patrzeć. :) Wbrew pozorom wizualnie duży LCD nie przytłacza.

Mam cos takiego:

http://www.allegro.pl/item313030830_piekny...s_fv_gw36m.html

Kupiłem go ze względu na matrycę i dodatkowe wejścia. Już słyszałem narzekania że to matryca Samsunga, że to że tamto :D a szczerze to najlepsza w tym przedziale cenowym jaką widziałem: Świetne kolorki przy matowym ekranie i przy dużych kątach patrzenia obraz nie zmienia się i nie ciemnieje jak w zwykłych TN; nawet jak mam nasłoneczniony pokój, to obraz widać wyraźnie. Jedyny minus, zresztą jak w każdym LCD to mały kontrast, zwłaszcza jak się film ogląda, ale nawet do tego po czasie idzie się przyzwyczaić.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.