x-kom hosting

Drukarka do firmy

Majdanek
utworzono
utworzono

Witam,
W firmie jest drukowane około 800 stron dziennie. Obecnie mamy drukarkę laserową Brothera HL-3140CW, lecz myślimy o jej zmianie. Dlaczego ?
Po miesiącu trzeba było już wymienić bębny. Koszt 500 zł. Za miesiąc będzie znów trzeba wymienić bębny do tego trzeba wymienić pas transmisyjny. Naprawa bębnów wraz z pasem wyjdzie drożej niż sama ta drukarka kosztuję ...
W serwisie komputerowym doradzono mi drukarkę atramentową Brothera DCP T300. Na stronie Brothera jest napisane, że drukuję z prędkością 27 str/min. Czy to jest w ogóle możliwe, aby drukarka atramentowa mogła tak szybko drukować? Co się naprawia w takich drukarkach i jaki koszt tego jest?
Ogólnie szukamy drukarki która:
- Jak najtaniej wyszło drukowanie, drukarka będzie służyć firmie, więc wiadomo, że koszty są w tym względzie najważniejsze
- Jak najmniej napraw, jeśli już to tanie
- W miarę szybką. Chociaż to nie jest najważniejsze, bo możemy kupić po prostu więcej drukarek.
- Na jakości nam nie zależy
- No i ma drukować w kolorze

Jak oceniacie tą Brothera DCP T300? 

IdCzarek
komentarz
komentarz (edytowane)

kto ci powiedział że drukuje tak szybko? - chyba w jakims trybie mega słabej jakości druku

 

 

http://www.centrumdruku.com.pl/brother/dcp_t300.cd

 

musisz mieć kolor ??

 

Czyli miesięcznie koło  - 15 - 16 tysięcy stron?

Edytowane przez IdCzarek
r102
komentarz
komentarz (edytowane)

Fiu fiu... 20 000 stron miesięcznie...

 

To trzeba co najmniej coś takiego: http://www.office.xerox.com/multifunction-printer/color-multifunction/workcentre-7800i-series/plpl.html   albo i lepszego.

 

Pomyśleliście o "dzierżawie" jakiegoś urządzenia od wyspecjalizowanej firmy zajmującej się przy okazji serwisem - będzie tak jakby "na raty" bo to droga zabawka ?

Edytowane przez r102
IdCzarek
komentarz
komentarz

To nie są duże obciążenia ... szukajcie używek w stylu C360 czy nawet C280 - format co prawda A3 ale koszty wydruku są naprawdę niewielkie.

 

A z nowych - powinien dać radę Samsung CLX-9301

Majdanek
komentarz
komentarz

Tylko, że te drukarki co polecacie są bardzo duże (niestety u nas nie ma tyle miejsca) i nie wiem czy będą tak opłacalne, dzierżawa + tonery. Ogólnie z drukarek atramentowych Brothera mam miłe wspomnienia, bo przed tym HL 3140CW, używaliśmy właśnie tych atramentowych Brothera. Zamienniki kosztowały 8 zł za komplet :D, często je trzeba było naprawiać, bo albo coś się zapychało, albo pełny pochłaniacz atramentu, no w najgorszym razie głowica uszkodzona. W serwisie mi powiedziano, że naprawy są spowodowane tym, że używaliśmy tych gównianych tuszy, ale nam się to opłacało, bo naprawy zwykle kończyły się do 100 zł za drukarkę, a tyraliśmy je niemiłosiernie. Jak była głowica do wymiany, to po prostu kupowaliśmy następną Brothera. Dlatego myślę nad tym T300, ponieważ tam byśmy mogli kupować już te oryginalne tusze, które są bardzo tanie, komplet 105 zł i 6 tyś stron czarnego i 5 tyś koloru. Gwarancja jest do 30 tyś stron. Brother robi bardzo dobre drukarki atramentowe, więc myślę, że o wiele więcej zrobi niż te 30 tyś stron. Jak myślicie ?

IdCzarek
komentarz
komentarz

to jest zupełnie inna technologia niż typu dcp, jeżeli chodzi o wynajem dużych urządzeń to tonery się nie interesują płacisz za stronę.

 

To jak coś mniejszego to szukaj jakieś C25 albo MP C300

 

Musisz mieć kolor?

Majdanek
komentarz
komentarz

Musi być kolor

IdCzarek
komentarz
komentarz

to szukaj j/w - ewentualnie jak nie musisz mieć faxu to C35 - jak chcesz ofertę odezwij się na PRV

  • 2 tygodnie później...
Dżony2
komentarz
komentarz

Od razu zaznaczam, że nie wiem ile kosztuje eksploatacja, ale w pracy mamy takiego OKI. Korzystamy z niego przy dużych wydrukach i od prawie roku nic się z nią nie działo. Jak ktos jest w potrzebie to mogę podpytać o koszty.

fikusik
komentarz
komentarz

zwróć uwagę na materiały eksploatacyjne, jak chcesz taniego wydruku to pomyśl o zamienikach.

IdCzarek
komentarz
komentarz

Ta oki strasznie droga w expl

fikusik
komentarz
komentarz

ale jak kupisz zamienniki to nie bedzie droga, przecież bez problemu do oki można dostać zamienniki. 

IdCzarek
komentarz
komentarz

Tylko nie myl zamiennikow z jakims regenerowanym shitem zreszta poszukaj cen za ieg tonery do c25 czy c35 ktore proponuje i wez pod uwage mozliwosc regeneracji bebnow pasa i pieca. Co w oki ze wzgledow fizycznych nie przejdzie.

fikusik
komentarz
komentarz

nie mozna też z góry zakładać, że coś mozę sie zepsuć, dziwne podejście, poza tym jak od kilku lat już korzystam z jednej drukarki i tego samego zamiennika i nie narzekam na jakość wydruku.

r102
komentarz
komentarz

Tak z ciekawości - czy drukujesz 20 000 kartek miesięcznie /plan autora wątku/ ???

fikusik
komentarz
komentarz

tak naprawdę każdy producent zamienników powinien zamieścić informację o wydajnosći zamienników, wtedy wiadomo odrazu ile możesz wydrukować.

IdCzarek
komentarz
komentarz

szczególnie jak ktoś robi regenerację i sypie toner z wiaderka

fikusik
komentarz
komentarz

no dlatego warto też patrzeć na jakość zamienników i na to jak sobie radzi producent na rynku, jakie są na jego temat opinie zanim zdecydujemy się na zakup ich zamienników, a przy zakupie czy daje gwrancję na swój produkt.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.