x-kom hosting

Forum o robakach

mis456
utworzono
utworzono

Zna ktoś jakieś forum gdzie pomogą w walce z robakami? Wychodzą mi w domu spod parkietu jakieś larwy, mam nawet zdjęcie.

Gość
komentarz
komentarz

dodaj zdjecie zobaczymy jakie robaki i pozniej rozpatrzymy

pozdrawiam

Sebastian Skrzypek
komentarz
komentarz

Tutaj widziałem kilka postów i tematów z zapytaniem o walkę przeciw insektom:

http://www.forum.ziololek.pl/index.php

BTW. Możesz wrzucić to zdjęcie??? :haha:

Krzysiek182
komentarz
komentarz

Nie za ciekawie... Kup jakiś preparat i popryskaj w tych miejscach gdzie wychodzą. A może coś ci zgniło ?

PZdr Krzysiek182!

mis456
komentarz
komentarz
Nie za ciekawie... Kup jakiś preparat i popryskaj w tych miejscach gdzie wychodzą. A może coś ci zgniło ?

JAki preparat?

Gość
komentarz
komentarz

ogólnie przeciw insektom , taki jak przeciw karaluchom itp.

vocativus
komentarz
komentarz

jeśli mieszkasz w chałupie to dzwoń po dezynsekora, jeśli w bloku idź do ADMu i zgłoś coś takiego. Z reguły usługi dezynsektora są w całości lub części refundowane przez spółdzielnię.

Jeśli problem pojawia się w całej powierzchni mieszkalnej - oprysków sam nie wykonuj. To zbyt niebezpieczne.. Jeśli to kwestia jednego pokoju i nie chcesz wzywać dezynsektora to kup spray na owady pełzające, ewentualnie biegające. Co najważniejsze: wyłącz wszystkie urządzenia elektryczne, zamknij okna, wynieś sprzęt który ma kontakt z żywnością, rośliny i zwierzęta (te robale zostaw). Wykręć główny bezpiecznik aby całkowicie odciąć dopływ prądu. Opary takiego preparatu są skrajnie łatwopalne. Mała iskra przy większym stężeniu może doprowadzić do wybuchu. Opryskuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu i zamknij pomieszczenie na conajmniej 2 - 3 godzin - insekty znajdują się pod podłogą. Nie wdychaj oparów - są toksyczne. Drzwi uszczelnij mokrą szmatą lub mokrym kocem. Po tym czasie na jednym wdechu wejdź do pokoju i otwórz okno, zamknij drzwi i czekaj aż wywietrzeje.

Jest jeszcze i taka możliwość że parkiet trza będzie zdemontować i dopiero przeprowadzić oprysk, ale to już musisz do dezynsektora dzwonić.

Możesz jeszcze użyć terapii soft w postaci odstraszacza akustycznego.

http://www.mediasklep.pl/catalog/product_i.../products_id/66

Odstrasza wszystkie robale ultradźwiękami o niesamowitej mocy. Oczywiście takie rozwiązanie odpada jeśli masz domowe zwierzątko z rodziny gryzoni, insektów. Co do zajęczaków (typu królik) jest również niebezpieczeństwo. Urządzenie musi być załączone cały czas.

  • 13 lat później...
Marta1221
komentarz
komentarz

Witam, dziś chodziło mi to po łóżku, czy ktoś wie co to jest ?

IMG_20210628_203953.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

Wygląda na jakiegoś żuczka. A tak przy okazji sprawdzaj datę ostatniego postu..

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.