x-kom hosting

Nie mogę zainstalować Linuksa z pendrive

trace_cierpliwosc
utworzono
utworzono

Cześć!

Proszę Was o pomoc w rozwiązaniu problemu, z którym walczę dzisiaj dosłownie pół dnia.

Na laptopie, którego używam chciałem zainstalować (obok Xubuntu 14.04) drugi system - Debiana 8.

Pobrałem obraz iso z ftp Debiana, CD-1 dla architektury i386 i próbowałem wrzucić go na pendrive różnymi sposobami.

- Unetbootin: efekt próby instalacji to najczęściej koumikat "Missing operating system"

- Usb-creator: efekt próby wrzucenia obrazu na pendrive "Errno 5 Input/Output Error"

- polecenie dd if=sciezka/do/pliku...: efekt to wrzucenie na pendrive randomowego pliku z iso i koniec.

Plus masa innych dziwnych błędów, czy to z poziomu instalatora, czy podczas bootowania. Raz instalator usilnie szukał napędu CD, którego nawet fizycznie nie posiadam, a raz restartował się bez szczególnego powodu po załadowaniu instalatora.

Próbowałem później instalację Archa, Lubuntu, Gentoo, a nawet FreeBSD i podobne problemy co wyżej.

 

Są inne sposoby na skuteczne utworzenie bootowalnego pendrive? Dodam, że obecny system Xubuntu instalowałem za pomocą pendrive i żadnych problemów. Ba, juz na niejednym komputerze zainstalowałem czy to windowsa/linuksa i to z powodzeniem.

 

Dodam, że HDD z laptopa troche się sypie, sektory od około 11000 do 28000 już się posypały (główny powód instalacji drugiego systemu), a na nich stoi partycja systemowa. No i pendrive był formatowany w GParted na fat32 i tablica partycji ustawiona na msdos.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.