x-kom hosting

Problem z linuxem mint cinamon

Fresho96
utworzono
utworzono

Witam.

Jakiś czas temu zakupiłem laptopa z windowsem 8. Zaktualizowałem go do 10 i tak użytkowałem przez kilka miesięcy.

2 miesiące temu zainstalowałem Linuxa Mint (chciałem obok win, ale zostal sam Linux). Po 2 miesiącach zdecydowałem powrócić do windowsa. Problem w tym, że bootowalny pendrive nie chce działać (jest opcja w biosie ale jak go kliknę to mrugnie na chwilę i dalej jestem w biosie). Płytka z systemem przy starcie komputera nie jest wykrywana przez bios, a przy włączonym linuxie wyskakuje błąd o potrzebie 699mb miejsca na jakiejśtam partycji.

Wziąłem więc program GParted przez livecd z linuxem i podzieliłem partycje według własnego uznania. Problem jest teraz tego typu, że po tej zmianie przy starcie komputera włącza się GNU GRUB. Dalej windowsa zainstalować nie mogę, w biosie nie pokazuje mi żadnego dysku do bootowania (dysku twardego również) oprócz płytki z linuxem.

Próbowałem już wielu rzeczy i nadal nic.

Help.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.