x-kom hosting

Wiejski internet

mangoo16
utworzono
utworzono (edytowane)

Mam radiówkę 7Mb download i 2Mb upload. Na polskich serwerach mam 40, 50 pingu co według mnie jest jeszcze akceptowalne. Lecz gdy gram w cs lub lola i tam serwery są zagraniczne to ping jest zazwyczaj w okolicach 85, 100 i komfort rozgrywki nie jest na najwyższym poziomie. Co mam zrobić? Połączenie przez kabel/wifi jest takie samo. Po konsultacji z adminem sieci dostałem odpowiedź, że ping w granicach 50 - 80 ms jest normalny. Mi wydaje się, że tak nie jest.

politolog
komentarz
komentarz

Po konsultacji z adminem sieci doatałem odpowiedź, że ping w granicach 50 - 80 ms jest normalny. Mi wydaje się, że tak nie jest.
A jaki  masz PING do stron internetowych typu google czy youtube ? 
mangoo16
komentarz
komentarz

Tak jak pisałem w okolicach 50-40 ms.

politolog
komentarz
komentarz

Możesz swojego dostawcę zmotywować ,zapowiedz mu , że napiszesz skargę do UKE  ( https://www.uke.gov.pl/delegatury-uke-1064 ).

mangoo16
komentarz
komentarz

Problem rozwiązany. Po konsultacji z dostawcą zmniejszył ping do około 20ms na polskich serwerach

Godlo
komentarz
komentarz

Mogę sie dowiedzieć w jaki sposób to zrobil? Albo co ty zrobiłeś? Bo ja mam ten problem już dłuższy czas

mangoo16
komentarz
komentarz

Najpierw pisałem, że mam wysoki ping i nie jest to dla mnie komfortowe, wysłałem providerowi wyniki ze speedtesta i cmd. Odpowiedział, że taki ping jest jak najbardziej normalny i wiele osób korzystających z jego usług nie skarży się na jakiekolwiek problemy. Myślałem, że już nic nie zrobie, lecz mój znajomy podesłał mi wyniki pingu od swojego dostawcy internetu. Tam ping był na poziomie 20-15ms na polskich serwerach. Więc pomyślałem, że nie mam nic do stracenia i wysłałem te wyniki mojemu dostawcy z tekstem '' Taki ping ma Pańska konkurencja''. Następnego dnia badając internet speedtestem byłem bardzo zdziwiony bo pokazywał on ping 18ms. Taka była moja historia, możesz spróbować zrobić jak ja może zadziała :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.