x-kom hosting

Jakie tusze do Epson Stylus SX 130 ?

TheKarrypto
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Mam problem z drukarką Epson Stylus SX130. Stoi sobie już tak kilka lat, w każdym razie długo, nie używana... No ale nie raz mi coś trzeba wydrukować, ale problem z tuszami. Też taka gówniana drukarka... Dobra, do rzeczy. Oryginalne tusze są drogie. Za zestaw 4 tuszy to minimum 170zł z przesyłką (takie znalazłem). A zamienniki nie wiem jakie kupić. Kiedyś kiedyś pamiętam kupiłem jakieś, niby miały działać, na opakowaniu było napisane, że kompatybilne są z SX130. Tylko właśnie drukarka nie wykrywała tych tuszy, widocznie były do dupy. I nie wiem, czy po prostu działa tylko z oryginalnymi tuszami ta drukarka, czy trzeba jakieś dobre zamienniki. Też jest tak głupio, że nawet jak chcę drukować tylko na czarno, to muszą być wszystkie tusze :/

Edytowane przez TheKarrypto

mgie45
komentarz
komentarz

Może actisy będą do tego modelu, ewentualnie active jety, choć będą troche droższe.

TheKarrypto
komentarz
komentarz

Taki http://allegro.pl/tusz-kartridz-actis-do-epson-s22-sx125-sx130-sx230-i4757396561.html ?
Hmm... No ale wiesz. Nie mam żadnej pewności, że ten tusz będzie działać :/ To wszystko przez to, że raz kupiłem zamiennik i nie działał, a pisało, że jest kompatybilny. No i nie wiem... Najlepiej niech doradzi mi ktoś, kto miał styczność z tą drukarką i używał jakichś zamienników.


Znalazłem te Active Jety. Zestaw 4 tuszy za 73zł. Hmm... No w sumie wyglądają spoko, czytałem i podobno są dość dobre. No i cena zachęcająca. Żebym jeszcze wiedział, że będą na 100% działać, to brałbym od razu.

mgie45
komentarz
komentarz

Ja nigdy nie miałem problemu z active jetami, do każdej drukarki w jakiej ich używałem pasowały, ten sam producent produkuje też tansza wersję tzn. actisy, może są do tego modelu.

fikusik
komentarz
komentarz

activ jety pasują praktycznie do każdego modelu drukaki, więc bez problemu dopasują się i do tego.

TheKarrypto
komentarz
komentarz

Niby tak, ale czytałem trochę, to zdania różne były. .. Niektórzy mówili np, że tusze działały i nagle drukarka przestała je wykrywać. Actisy są też niby do tej. Może spróbuję kupić 1 tusz na próbę, jak nie wykryje drukarka no to już kupie te oryginalne i niech siedzą, bo ja tylko na czarno drukuje, a kolorowe muszę być żeby drukarka chciała drukować. Kupię i dam znać.
PS Podobno też jak są zamienniki, to drukarka źle wykrywa poziom tuszu i może być tak, że tusz jest, a drukarka pokazuje, że pojemnik jest pusty i nie chce drukować. To prawda czy tylko tak ktoś sobie wymyślił ?

fikusik
komentarz
komentarz

moim zdaniem sporo zależy o jakości zamienników, jak masz dobrej jakości to nie powinno być problemu z wydrukiem i pracą drukarki na zamiennikach. 

TheKarrypto
komentarz
komentarz (edytowane)

Wyjąłem sobie właśnie pojemniki z drukarki i... Coś ciekawego ujrzałem. Okazało się, ze ten tusz czarny co mam (pełny) nie jest oryginalny i drukarka go wykrywa. Tylko nie wiem co to za firma, żadnych informacji nie ma, nic... Kojarzysz może co to za tusz ?
http://zapodaj.net/e529613eab3be.jpg.html
http://zapodaj.net/efe1429a8ff65.jpg.html
 

Edytowane przez TheKarrypto
fikusik
komentarz
komentarz

ja uważam, ze bardzo dobre jakościowow są zamienniki activ jeta, warto pomyśleć o ich zakupie, bo są wydajne i w dobrej cenie. 

TheKarrypto
komentarz
komentarz

Ja już sobie znalazłem oryginał od epsona jak na razie. Nie wiem czemu, ale gość sprzedaje po 18zł tyle że bez opakowania, ale w foli hermatycznej nowe. Ma 3, żółtego ma poszukać, a jak nie ma to widziałem na allegro po 20zł oryginalne żółte. Jest jeszcze cały zestaw oryginałów za 100zł.

mgie45
komentarz
komentarz

Tylko sobie sprawdź co to za sprzedawca, bo różne ludzie kanty robią.

fikusik
komentarz
komentarz

 

Ten tusz JetWorld jest ok, tani i wydajny. W dodatki ma gwarancję na 6 miesięcy, i lepiej dokonać takiego zakupu niż podejrzany oryginał w podobnej cenie i zapewne bez jakiejkolwiek gwarancji producenta.

szczerze mówiąc to pierwszy raz słyszę o takim producencie, ja używam activ jetów i przy zakupie zawsze mogę liczyć na 5 lat gwarancji, więc takiemu producentowi mogę zaufać. 

TheKarrypto
komentarz
komentarz

Te oryginały pewnie przeterminowane są, bo nie mają opakowań. Dlatego kupię Active Jety. Dam znać czy działają. A tak btw. Oryginały kolorowe mają 3, 5ml, a Active Jety 13 ? Dziwne, że taka różnica.

fikusik
komentarz
komentarz

ja też używam tych zamienników i nigdy nie było żadnych problemów z activ jetami.

bemol911
komentarz
komentarz

activ jety pasują praktycznie do każdego modelu drukaki, więc bez problemu dopasują się i do tego.

ja uważam, ze bardzo dobre jakościowow są zamienniki activ jeta, warto pomyśleć o ich zakupie, bo są wydajne i w dobrej cenie. 

ja używam activ jetów i przy zakupie zawsze mogę liczyć na 5 lat gwarancji, więc takiemu producentowi mogę zaufać. 

ja też używam tych zamienników i nigdy nie było żadnych problemów z activ jetami.

 

 

Jeszcze z dziesięć razy napisz że używasz activ jetów 

TheKarrypto
komentarz
komentarz

xD

mgie45
komentarz
komentarz

I jak masz już te zamienniki? Zazwyczaj właśnie przy zamiennikach są większe objętości, ja wczoraj sobie zamówiłem nową dostawę na alle i aż się rano zaskoczyłem, że już były.

  • 2 tygodnie później...
TheKarrypto
komentarz
komentarz

Zakupiłem jeden żółty na próbę Active Jeta. No i co ? No i kur** nic ! Ta głupia drukarka go nie wykrywa ! Kiedyś dawno kupiłem actisa czarnego. To samo było, nie wykrywała. Stała ponad rok nie ruszana. Teraz nagle wykrywa tego actisa. Ale active jeta, którego dopiero kupiłem nie wykrywa ! No i co ja mam, kuźwa, zrobić ? Przeinstalowywałem sterowniki, wyciągałem, wkładałem, przekładałem i ch...

TheKarrypto
komentarz
komentarz

Serio, nikt nie zna rozwiązania ? :/ Widocznie jednak najprościej wydać na oryginalne po 40zł.

bemol911
komentarz
komentarz

Widocznie jednak najprościej wydać na oryginalne po 40zł.

 

Producenci drukarek muszą na czymś zarabiać.

TheKarrypto
komentarz
komentarz

No to mi doradzili...

TheKarrypto
komentarz
komentarz (edytowane)

.

Edytowane przez TheKarrypto
fikusik
komentarz
komentarz

w niższej zenie można znaleźć dobrej jakości zamienniki bez problemu. 

TheKarrypto
komentarz
komentarz

Czytaj ze zrozumieniem... Już zrobiona. Mam tusze activ jetów i drukuje. Tylko źle drukuje. Niewyraźnie. Np są takie paski, poucinane litery.

fikusik
komentarz
komentarz

może to kwestia ustawień drukarki?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.