x-kom hosting

Internet Netii 10 MB działa tylko 4

ultimatepump
utworzono
utworzono

Witam. Mam zakupiony internet Netii od kilku lat 10 mb z czego działa tylko 4-5 mb czasami mniej,co dziwne zawsze po jakiś ich awariach dochodzi nawet do 6 mb ocb ?. Infolinia mi mówi że większej prędkości nie osiągnę ponieważ do mojego przedmieścia (mieszkam praktycznie w lesie)  :huh:  są podłączone stare kable telefoniczne zakładane przynajmniej 15-20 lat temu i nie zmieniane. Czy infolinia mówi prawdę że nie osiągnę większej prędkości przez takie kable czy mnie oszukują ?. Dodam że prędkość na komputerze,laptopie,telefonie jest taka sama.  

 

politolog
komentarz
komentarz

Jak nazywa się twój modem/router ? 

ultimatepump
komentarz
komentarz (edytowane)

Router Edimax ar-7284wna

politolog
komentarz
komentarz

Zaloguj sie do tego Edimaxa zrób screena z SNR oraz tłumienia , wynik wrzuc tutaj . 

ultimatepump
komentarz
komentarz

muszę resetować router bo źle zapisałem hasło 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

A masz zapisane login i hasło logowania do sieci Netii ?

ultimatepump
komentarz
komentarz

A masz zapisane login i hasło logowania do sieci Netii ?

Tak mam zapisane login i hasło do netii 

Tairo
komentarz
komentarz

Uzyskanie pełnej prędkości praktycznie nigdy nie jest możliwe.

Może to być wina kabli ale nie musi - technologia się zmieniła i te kable mogą mieć małą przepustowość, ale niekoniecznie.

Jeśli przeczytasz dobrze umowę, to będzie napisane że jest to transfer DO 10mb/s, a minimalnego progu nie ma - możesz mieć i niecały 1mb/s a i tak Oni są na wygranej pozycji bo w umowie nie ma dolnego progu prędkości.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Technologia zwykle nie stoi na przeszkodzie. Chodzi o to, że dając mniej transferu można sprzedać więcej tych usług. Patologia polega na tym, że zarządcy kolonii zwanej Polska, pozwalają na sprzedawanie kotka w worku. Bo tak na prawdę nie wiesz za co płacisz.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.