x-kom hosting

Problem z uruchomieniem systemu

bandurams
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z laptopem kolegi (Samsung NP270E5G) Jest na nim windows 8. Problem polega na tym iż nie chce się uruchomić system. Podczas ładowania systemu pojawia się: Scanning and repairing drive...:100% complete. Potem czarny ekran-znów ładowanie systemu-"przygotowanie automatycznej naprawy"-Diagnostic PCi dalej Attempting repairs. I to trwa bardzo długo(wiecznie. Chodziło 20 min i nic. Próbuję włączyć tryb awaryjny, partycję recovery. Ale nic raz się udało wejść w tryb awaryjny, ale tylko jedyny raz. Nie mogę nawet włączyć okienka w stylu: https://spece.it/wp-content/uploads/2013...en_two.png 
Chciałbym włączyć jakieś narzędzie które pomogłoby mi przywrócić działanie tego systemu. Próbuję podczas włączania komputera F2,F4,F8 ale nic żebym nie wiem ile razy klikał to nie reaguje. Mam nadzieję że ktoś wie jak to naprawić.

Youki
komentarz
komentarz

A coś robione było na tym systemie, grzebane w rejestrze, problemy z wydajnością i działaniem dysku były ? 

bandurams
komentarz
komentarz

Nie nic a nic, w piątek normalnie chodził było coś tam drukowane. Normalnie został wyłączony. A dziś się już nie chciał uruchomić.

Youki
komentarz
komentarz

Do BIOS'u normalnie wchodzi ? 

bandurams
komentarz
komentarz

No właśnie nie wiem bo próbowałem kilku sposobów aby go włączyć i nic. Próbowałem F8 i F2 i się nie włączał. No chyba że jakoś inaczej go się włącza. Ale to 8'ka więc porąbane jest włączenie go. Podpowiecie jak próbować aby go włączyć?

Youki
komentarz
komentarz

Włóż jakąś płytkę bootowalną do napędu CD i wtedy chyba F2 albo del. U mnie na Asusie tak działa, nie musi to być akurat płyta z systemem. 

bandurams
komentarz
komentarz

Nie działa, ale to to chyba może być spowodowane tym że ponoć tu cd-room nie działa. Najbardziej by mi zależało na włączeniu tego okna: http://www.download.net.pl/upload/news/awaria4.png Bo z niego bym spróbował włączyć przywracanie systemu. A co do bootowania to chyba w biosie jest wyłączona ta opcja. Najgorsze jest to że nie wiem jak bios włączyć bez tego okna ^.

Youki
komentarz
komentarz

Trzymaj F2 albo DEL albo F9 i z włączonym przyciskiem naciśnij przycisk Power. Na niektórych modelach to działa. 

bandurams
komentarz
komentarz

Nic nie daje trzymanie żadnych z przycisków. Jedynie pokazało się to znaczek windows a pod nim to scanning and repairing drive... 100% complete.

Youki
komentarz
komentarz

Masz możliwość sprawdzić stan dysku w innym PC ? 

bandurams
komentarz
komentarz

No, niestety nie mam.

r102
komentarz
komentarz

Jak to laptop to pewnie dysk padł /stuknięcie czy tam co/ i trzeba go przetestować jakimś programem odczytującym dane SMART.

Najprostsze by było podłączenie do innego komputera, ale jak się nie da /?/ to jakimś programem zamieszczonym na  samostartującym pendrivie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.