x-kom hosting

"Autobrightness" na drugim ekranie (TV) - jak wyłączyć ?

jaskowski
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, nie do końca wiem co powoduje problem a już na pewno nie wiem jak go rozwiązać.

 

Otóż do PCta mam podpięty telewizor przez kabel HDMI, pulpit jako rozszerzony i kiedy włączam film, przeciągam go na TV zauważam wahania jasności.

Obraz jest generalnie za ciemny, kiedy w scenie znajdzie się coś jasnego jak dużo nieba czy cokolwiek on też automatycznie podskoczy brightnessem.

Kiedy włączę menu kontekstowe które jest spore i JASNE cały ekran pizdut się rozjaśnia, widać przeskoki jasności.

Problem pojawił się na dniach kiedy przesiadłem się na Windows 10 także uważam że to system, może ustawienia ATI ale niczego tam nie znalazłem co by miało jakikolwiek sens.

 

Bankowo to nic w telewizorze próbowałem rożnych ustawień jak i szukałem opcji odnośnie jakiejkolwiek korekty jasności.

Wszelaki oszczędzanie energii i uśpienia, hibernacje wyłączone.

Inne playery - ten sam problem

Podstawowy monitor - wszystko ok.

 

Windows 10

VLC media player

Radeon R9 290

ATI Catalyst Drivers

 

Jak wyłączyć to cholerstwo! ;)

Edytowane przez jaskowski

jaskowski
komentarz
komentarz

bump

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.