x-kom hosting

Aster v7 Nvidia geforce 860m + Intel HD 4600

Shinen
utworzono
utworzono

Cześć.

 

Za pomocą programu aster chciałem z mojego laptopa chciałem zrobić 2 jednostki dla standardowego wyświetlacza w laptopie + lg tv podpiętym pod hdmi.

 

Działać działa, niestety jednak obie "jednostki" (nie wiem jak to inaczej nazwać) nie mają dostępu do dedykowanej karty graficznej, a gdy chce uruchomić panel sterowania NVIDIA pojawia się komunikat "użytkownik nie korzysta obecnie z monitora podłączonego do karty nvidia".

 

Miał ktoś może podobny problem?

Youki
komentarz
komentarz

a gdy chce uruchomić panel sterowania NVIDIA pojawia się komunikat "użytkownik nie korzysta obecnie z monitora podłączonego do karty nvidia".  

Spróbuj przeinstalować sterowniki, wtedy po instalacji ten panel powinien się uruchamiać, przynajmniej do następnego uruchomienia PC 

Shinen
komentarz
komentarz

Bez zmian.

 

Przeinstaluje system na win 8.1 bo używam 10, a jak wiadomo z 10 różnie bywa.

Youki
komentarz
komentarz

Ale te sterowniki instalowałeś ze strony Acera czy nVidii ? 

Shinen
komentarz
komentarz (edytowane)

Mój błąd, nie odinstalowałem wcześniej sterownika i zainstalowałem nakładke. Teraz odinstalowałem i przy instalacji wyskoczyło że nie można znaleźć urządzenia do którego pasowałby ten sterownik.


Zmiana systemu zmieniła tyle, że moge wybrać z jakiej karty gra ma się uruchomić. Niby fajnie ale niestety gra dalej działa na intelu, czyli nic się nie zmieniło.

Youki
komentarz
komentarz

BIOS aktualny ? 

Shinen
komentarz
komentarz

Aktualny. Okazało się, że po prostu nie doczytałem. Producent w fq zaznacza, że przy 2 kartach dedykowana nie działa, więc aktualnie szukam innego sposobu.

  • 5 miesięcy później...
Ksywka
komentarz
komentarz

I tak, i nie.

 

Da się uruchomić gry na karcie dedykowanej, jednak nie do końca.

 

Moim sposobem możesz zagrać sobie, tylko i wyłącznie te, które nie używają directx. Tak żę np. Minecraft, Dota 2, oraz inne gry które są w Openql działają, pod warunkiem, że wgrasz sterownik wersji nie większy niż 337.

 

Może na Win 8 czy 10 coś więcej osiągniesz.

 

PS. Sterowniki po wersji 337 są coś przyblokowane, temu takie problemy. Może jak by je ktoś zmodyfikował :) Daj znać jak coś byś osiągnął

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.