x-kom hosting

Windows 8.1 Czy będzie działał stabilnie na tym muzeum ?

LeszekWLK
utworzono
utworzono

Witam,mam trochę starszego kompa  chciałem młodszemu bratu zrobić go żeby miał do oglądania bajek itp,pytanie brzmi czy windows 8.1 bedzie stabilnie działał na tym sprzęcie ? 

 

 

Parametry PC:

 

Ram 2GB ddr3 

Procesor Intel Celeron  e3400 2x2.60GHz

Karta graficzna zintegrowana Intel(R) G41 Express Chipset 

Dysk twardy 100GB

Płyta główna Gigabyte G41MT-D3

 

 

chodzi o to czy po zainstalowaniu tego systemu będzie stabilnie działał internet  i wszystko co podstawowe do użytkowania :) ?

539
komentarz
komentarz

Na takim configu do przeglądania netu możesz rozważyć jakąś lekką i przyjazną dystrybucje Linuxa.

Po sensownym skonfigurowaniu takiego sytemu jest on przyjazny, intuicyjny i użyteczny.


Może te informacje też okażą się Tobie przydatne:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/system-requirements

LeszekWLK
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok rozumie tyle 

 

Na takim configu do przeglądania netu możesz rozważyć jakąś lekką i przyjazną dystrybucje Linuxa.

Po sensownym skonfigurowaniu takiego sytemu jest on przyjazny, intuicyjny i użyteczny.


Może te informacje też okażą się Tobie przydatne:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/system-requirements

Ok rozumie tylko że młody nie ogarnia linuxa  siedział już na windows 8 i nie chce mu tłumaczyć co i jak od początku dla tego chciał bym zostać przy windows 8 tylko czy bedzie normalnie funkcjonował ?

 

 

PS. patrzyłem już na wymagania tego systemu 8 ale wiesz jak to jest nieraz wszystko wskazuje że bedzie działać a tu psikus :D dla tego wole się kogoś zapytać :)

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie instalowałem nigdy W 8.1 na takim configu.

 

Za to są dystrybucje Linux takie jak np MINT, nie dość ,ze niezwykle proste w obsłudze to nawet zbliżone wyglądem do Windows.

Moja nie najmłodsza już mama ogarnia Minta więc tym bardziej nie wydaje mi się, aby młody miał nie ogarnąć :)

Używa takiej dystrybucji: ( oczywiście w wersji PL)

https://www.youtube.com/watch?v=AI0G1bOlr6Y

Oczywiście są tez inne, równie ciekawe.

Na jej kompie (config porównywalny do tego o którym piszesz plus karta radeona) działa ten system super .

r102
komentarz
komentarz

Płyta główna wskazuje że komputer powstał gdzieś tak koło roku 2010. To są czasy standardowego systemu operacyjnego Windows7. Jak poszedł na nim 7, to pójdzie i 8 i 10  :cfaniak:

 

Internet na pewno, a czy tam jakieś będą może niedociągnięcia typu zacinanie w filmach HD - to najłatwiej zainstalować i zobaczyć, ale raczej nie powinno ciąć.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.