x-kom hosting

Upload

Milusiek01
utworzono
utworzono

Siemka mam internet od orange i mam w testach 1mb/s uploadu.

 

Niestety mnie to nei zadowala bo chciałbym coś postreamować.

 

Wiecie może jak można sprawdzić jaka mógłbym mieć największy upload bez zmiany niczego oprocz chyba taryfy.

 

Nie znam sie na tym

politolog
komentarz
komentarz

Jak nazywa się twój modem/router ? 

Milusiek01
komentarz
komentarz

tplink

Milusiek01
komentarz
komentarz

nie mam tego :(


a jednak 

   
 
  Downstream Upstream      
SNR Margin
:
6.6 4.9 db    
Line Attenuation
:
23.4 12.5 db    
Data Rate
:
16382 1249 kbps    
Max Rate
:
20184 1224 kbps    
CRC
:
8812 0  
politolog
komentarz
komentarz
Wiecie może jak można sprawdzić jaka mógłbym mieć największy upload bez zmiany niczego oprocz chyba taryfy.

NIC nie zmieniaj , bo ani większego downloadu ani uploadu mieć nie będziesz .  Orange nie zapewni Tobie czegos szybszego/lepszego . Pozostaje zmiana Operatora . 

Milusiek01
komentarz
komentarz

czyli np. musialbym zmienic z orange na upc?

politolog
komentarz
komentarz

musialbym zmienic z orange na upc?

TAK , lub innego operatora sieci kablowej . 

Milusiek01
komentarz
komentarz

a jakiego polecasz?

politolog
komentarz
komentarz

Przejrzyj w swojej miejscowości listę dostępnych Operatorów . Unikaj Orange/Netii ( te same kable telefoniczne ) oraz radiówek/mobilnych  typu PLAY , PLUS/Cyfrowy Polsat itp . 

Milusiek01
komentarz
komentarz

a gdzie to znajde?

politolog
komentarz
komentarz

Wpisujesz w google.pl  dostawcy/operatorzy internetu  plus nazwa swojej miejscowości . 

alphon
komentarz
komentarz

@politolog

 

Mam wrażenie że zatrzymałeś się w 2005-2006r , gdzie rzeczywiście orange/netia bazowały na tym co było.

Aktualnie wygląda to całkiem inaczej , netia czy orange świadczy usługi w kilku-kilkunastu róznych technologiach ( pon , etth, ftth , cu ADSL , cu VDSL , HFC , llu w zależności od lokalizacji).

Zazwyczaj jest to infrastruktura po wykupionych po lokalnych dostawcach , całkiem nowa lub zbudowana przez dofinansowania z UE.

 

Jeśli twoje doświadczenie opiera się na styczności tylko z łączami BSA czy starym DSL tpsowskim które żyją swoim życiem to powodzenia.

politolog
komentarz
komentarz

@alphon za duzo wierzysz w marketingowe kłamstwa i bzdury . Zobacz jakie parametry linii  ma autor tematu w Anno Domini 2016 w Netii  :brawa:

 

 

Aktualnie wygląda to całkiem inaczej , netia czy orange świadczy usługi w kilku-kilkunastu róznych technologiach ( pon , etth, ftth , cu ADSL , cu VDSL , HFC , llu w zależności od lokalizacji).

Ironicznie się składa ,  mam kolegę który pracuje w firmie podwykonawczej dla Orange . Jestem na bieżąco z tematem , poza w tym Orange nagminnie sprzedaje pakiety z VOIPEM . Trzeba się pozbyć utrzymania central telefonów stacjonarnych . W Netii ,, miesiąc  pracowałem ,, dzwoniło się do potencjalnego klienta , ze otwarto nową centralę  :haha: ) Obecnie VDSL mam w firmie gdzie pracuje nie ma 50 Mb/s a do DSLAMU odległość  rzutu kamieniem .

Chcesz wierzyć w bajki to twoja sprawa . W Olsztynie 180 tys ludzi ma do wyboru 3 kablówki ( i to nie wszędzie , jest ciekawy podział miasta  :D ) Co do internetu Radiowego , który często zależy od pogody to  jestem sceptyczny . Pozostaje  szumnie reklamowany Internet Bez Limitu w Sieciach Komórkowych  :haha: . Jedynie co się zmieniło to jest więcej operatorów na rynku . 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.