x-kom hosting

Jak zainstalować Windows 8.1 enterprise z Biosu

kornel12
utworzono
utworzono (edytowane)

Z racji tego że już niedługo odbieram swój komputer bez systemu postanowiłem zainstalować system operacyjny Windows 8.1 enterprise z pendrive  dlatego mam do was kilka pytań 

 

 

 

1- jak zainstalować ten system z pozycji Biosu ? 

 

      moja płyta - Gigabyte Z170X-Gaming 3 

2 - jak stworzyć bootowalny pendrive z tym systemem? 

3 - jak stworzyć nośnik instalacyjny z tym systemem 

4 - jak ustawić Bootowanie systemu z pendrive w Biosie ? 

5- jak ustawić profil XMP w Biosie? 

 

6-  czy instalacja windows 8.1 enterprise nie różni się niczym od normalnej instalacji  Windows 8.1 ? 

 

lista moich podzespołów 

Arctic MX-4 4g, pasta termoprzewodząca.

Seasonic G-Series G-550 (SSR-550RM F3) 80Plus Gold

WD Blue WD10EZEX 1TB sATA III 64MB.

Crucial Ballistix Elite 8GB DDR4-2666 CL16 BLE8G4D

Gigabyte GF GTX960 4GB 128Bit PCI-E GV-N960WF2OC-4

Intel Core i5-6500 3,2 GHz 6MB cache s. 1151 Box.

 SilentiumPC Gladius M35 (GD-M35) Pure Black USB 3.

Gigabyte GA-Z170x  Gaming 3 

 

 
proszę o naprawdę szczegółowe wytłumaczenie jak zainstalować taki system ( najlepiej w formie filmu)

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Bootowalnego pendriva robisz odpowiednim programem np. Unetbootin, wpinasz go do PC przed jego startem i wybierasz w menu bootowania pendriva. Jak wejść do tego menu będziesz miał wyświetlone podczas startu BIOSu.

6- czy instalacja windows 8.1 enterprise nie różni się niczym od normalnej instalacji Windows 8.1 ?

Tu masz różnice: http://www.centrumxp.pl/Windows8/2475,Edycje-Windows-8.aspx

kornel12
komentarz
komentarz

jak zrobić takiego bootowalnego pendrive programem Unetbootin? 

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Wybierasz "diskimage", obraz z systemem, literę pendriva i wciskasz ok.

unetbootin-live-usb-iso.png

Gość
komentarz
komentarz

To jest normalna wersja systemu a nie testowy Enterprise, musisz mieć klucz aby go zainstalować.

 

P.S.

Masz PC za naprawdę spooore pieniądze a na system szkoda tylko testowy Enterprise?

arkadiusz97
komentarz
komentarz

a jak zrobić bootowalny pendrive z z tego linku http://windows.micro...t-refresh-media

Przecież masz tam link do programu, którym to się robi, tam powinno być napisane co po kolei trzeba zrobić.

kornel12
komentarz
komentarz (edytowane)

To jest normalna wersja systemu a nie testowy Enterprise, musisz mieć klucz aby go zainstalować.

 

P.S.

Masz PC za naprawdę spooore pieniądze a na system szkoda tylko testowy Enterprise?

 

system dokopię próżnej 

kornel12
komentarz
komentarz

a tak odchodząc od tematu jak zainstalować  bezprzewodowy internet ( tak wiem ze dziwnie to brzmi ) na nowym kompie z systemem Windows 8.1 

arkadiusz97
komentarz
komentarz

a tak odchodząc od tematu jak zainstalować bezprzewodowy internet ( tak wiem ze dziwnie to brzmi ) na nowym kompie z systemem Windows 8.1

Trzeba zainstalować oprogramowanie od producenta modemu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.