x-kom hosting

"Intel Core 2 Duo"

MANfan
utworzono
utworzono

Mam skromne zapytanie co do mocy procka. Chodzi mi o te dwurdzeniowe caceńka. Ja na przykład mam takiego e4600 core 2 duo 2,4 Ghz. I teraz czy to oznacza że mają one niezależną od siebie moc, po 2,4 ghz każdy, czy razem tak jakby 4,8 Ghz. I co za tym idzie, jak w grach np jest, że procek wymagany:core 2 duo 2,4 Ghz, to oznacza ,że rownie dobrze mógłby być stary athlon 2400 mhz, czy tu już chodzi o wlaśnie dwurdzeniowy, czy na grze musi byc wyszczególnione core 2 duo, czy jak jest napisane ze wymaga 2,8 Ghz to logiczne ze od razu chodzi o dwurdzeniowke? No i ponawiam pytanie czy procek jest tak jakby o mocy 4,8 Ghz, czy to sie nie sumuje, i jesli nie to co to ma za sens? ze one siebie wzajemnie uzupełniają, kontrolują, czy do lepszych gier, jak cod4 czy crysis włączają sie obydwa i wtedy mam do czynienia z 4.8 Ghz. Pomóżcie noobowi:)

PEACE!!!

bartEEEk
komentarz
komentarz

2,4GHz (x2),to takty, jakie maksymalnie osiąga procek. Oczywiste jest, że nie działa on cały czas na maksymalnej mocy z tą prędkością.

falcon1984
komentarz
komentarz

A więc procek dwurdzeniowy to jest są tak jakby dwa procki każdy o mocy w twoim przypadku 2.4GHz, które wzajemnie ze sobą współpracują, Ich częstotliwości się nie sumuje razem (więc błędem jest twoje dodawanie 4.8GHz)

Podczas gier obydwa są wykorzystywane i one też wzajemnie ze sobą współpracują

Wymagania gier są natomiast zwykle podane w odniesieniu do procków jednordzeniowych, więc jak pisze wymóg 3GHz procesora to Core 2 Duo 2.4GHz spokojnie w takiej grze będzie na luzie działał. A jak gra ma wyszczególnione na przykład Core 2 Duo 2GHz wymóg to wiadomo już że musisz mieć dwurdzeniowca co najmniej o takie częstotliwości jak zalecana :)

MANfan
komentarz
komentarz

no i bajka o to mi chodziło:)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.