x-kom hosting

Kontrola rodzicielska - uzależnienie

kobier
utworzono
utworzono

Witam
Mam problem, ponieważ mój młodszy brat ( 17 lat ) jest mocno uzależniony od gier np. plemiona, a w szczególności od League of Legends. Problem polega na tym, że ciężko go kontrolować bo jednak komputer jest mu potrzebny do nauki etc. a on całymi dniami, a szczególnie nocami gra bez przerwy. Naprawdę jest silnie uzależniony i całymi dniami nic innego tylko gra. Potrzebuję jakiegoś programu aby mu to zablokować, ew. najlepiej ograniczyć, żeby nie czuł się tragicznie. Pierwsze co mi przyszło do głowy to programy kontroli rodzicielskiej. Czy macie jakieś propozycje takich rzeczy ? i czy łatwo mu będzie to obejść ? ( wiadomo, że jak ktoś tyle czasu spędza przy komputerze i to i sporo rzeczy może potrafić ). Pilnie proszę o odpowiedź. Sprawa jest bardzo ważna
Pozdrawiam i z góry dziękuję
Oczywiście system Windows 7 (64 bit) - mocny sprzęt, więc nie trzeba się martwić o spowolnienie pracy komputera

Gość
komentarz
komentarz

jest prostszy sposób na kontrole. Utwórz nowego użytkownika na komputerze, a na tego z grami załóż hasło. twój brat będzie mógł wchodzić na użytkownika z grami tylko jak mu wpiszesz hasło.

ps. sprawdzaj codziennie czy nie zainstalował gier na nowym użytkowniku

kobier
komentarz
komentarz

właśnie się nad tym zastanawiałem, aczkolwiek wolałbym zrobić to przez kontrolę i np. ustawienia po wpisaniu hasła etc. nwm jak to miałoby dosłownie wyglądać ale ogólny zamysł właśnie taki jest... ten problem trzeba szybko rozwiązać bo z chłopakiem coraz gorzej

539
komentarz
komentarz

Problem polega na tym, że ciężko go kontrolować bo jednak komputer jest mu potrzebny do nauki etc. a on całymi dniami, a szczególnie nocami gra bez przerwy. Naprawdę jest silnie uzależniony i całymi dniami nic innego tylko gra. Potrzebuję jakiegoś programu aby mu to zablokować,

Niestety będąc młodym ciężko czasem o umiar.  Być może warto by było skonsultować sprawę np ze specjalistą psychologiem.

Wierzę , że właściwy specjalista będzie w stanie udzielić Wam niezbędnej konsultacji ,a w razie potrzeby pomocy.

Mam nadzieje ,że nie masz mi za złe powyższego wpisu.  Pozdrawiam.

kobier
komentarz
komentarz

nie no w żadnym wypadku i bardzo dziękuję za zainteresowanie. Lekarz etc jest rozważane przez rodziców młodego, a jeżeli chodzi o samą techniczną kwestię to interesuje nas właśnie ten sposób i dlatego proszę o wskazanie jakiegoś oprogramowania sensownego... nie wykluczam pomocy specjalisty w tym wypadku ale ten krok też uważam, że nie zaszkodzi

Gość
komentarz
komentarz

Niestety będąc młodym ciężko czasem o umiar. Być może warto by było skonsultować sprawę np ze specjalistą psychologiem. Wierzę , że właściwy specjalista będzie w stanie udzielić Wam niezbędnej konsultacji ,a w razie potrzeby pomocy. Mam nadzieje ,że nie masz mi za złe powyższego wpisu. Pozdrawiam.

nie przesadzaj w Polsce co 3 nastolatek jest uzależniony od komputera.

539
komentarz
komentarz

Może i tak , a co który młody ma chory kręgosłup??  W żaden sposób nie chodzi mi tu o jakiekolwiek bezpośrednie odniesienie ,a o zasadę akceptacji   danego stanu rzeczy ze względu na jego popularność występowania w społeczeństwie.

Miałbym nie podjąć stosownych kroków żeby pomóc mojemu dziecku w walce z wadą postawy tylko dlatego ,ze co trzeci jego kolega/koleżanka tez ma krzywy kręgosłup?

RSK1990
komentarz
komentarz

Musi się zakochać to mu przejdzie, wiem co piszę. :D

Unbeliveable
komentarz
komentarz

Założenie kolejnego profilu to (przynajmniej dla mnie) żadne rozwiązanie. Idzie to obejść jednym bootowalnym pendrivem.

  • Dobra wypowiedź 1
arkadiusz97
komentarz
komentarz

i czy łatwo mu będzie to obejść ?

Pamiętam jak kiedyś(3-4 klasa podstawówki) kontrolę rodzicielską obchodziłem uruchamiając Windowsa2000 w trybie awaryjnym potem jeszcze w jakimś innym trybie :D

kobier
komentarz
komentarz

Hahahha no tak naprawdę nie ma rzeczy których się nie da obejść - dla chcącego nic trudnego ale jak mniemam nie macie żadnych propozycji oprogramowania ? ( tak coś czuję ) 

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Hahahha no tak naprawdę nie ma rzeczy których się nie da obejść - dla chcącego nic trudnego ale jak mniemam nie macie żadnych propozycji oprogramowania ? ( tak coś czuję )

Programów nie znam, ale mogę powiedzieć jak zabezpieczyć komputer przed obejściem takiego zabezpieczenia.

1. Wybierz program, który działa w trybie awaryjny.

2. Jeśli jest taka opcja, załóż hasło na BIOS i zablokuj możliwość bootowania z innych nośników.

3. Nie ograniczaj możliwości korzystania z określonych stron internetowych, bo można to obejść VPNem.

 

I przy okazji to może porozmawiaj z bratem o tym, może da się rozwiązać ten problem bez takich rozwiązań.

kobier
komentarz
komentarz

No nic... spróbujemy coś podziałać, ale i tak dziękuję serdecznie za pomoc ;)

raidgar98
komentarz
komentarz (edytowane)

Zainstaluj Linuxa, tamtej kontroli rodzicielskiej szybko nie obejdzie. Na ubuntu 14.04 masz od razu caly pakiet "office", wiec z nauką brat nie bedzie miał problemu. Poza tym league of legends nie ma na linuxa (wiem że można przez wine, ale dość problematyczne) Jezeli boisz sie eksperymentować z instalacją na dysku wew. Zbootuj pendrive (mylinuxlive). Natomiast na windows ustal syskey na pendrive. W obu przypadkach ty decydujesz kiedy wchodzi, bo to twój pendrive. Jeżeli chodzi o plemiona, to faktycznie ciężko, w routerach czasem jest możliwość kontroli rodzicielskiej i np. wykluczenia paru witryn, ale to dość doraźne.

Edytowane przez raidgar98

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.