x-kom hosting

SSD Windows i Linux

WiMiCz
utworzono
utworzono

Witam, 

mam dysk Adata SP550, na nim Windows 10 i aspiracje do doinstalowania któreś z dystrybucji Linuxa. Windows jest mi w sumie potrzebny w 90% do gier, resztę swoich spraw mogę załatwić na Linuxie. Moje pytanie brzmi:

- ładować oba systemy na SSD,

czy

- zainstalować Windows na HDD i cały SSD zostawić linuxowi?

 

Jestem otwarty na inne propozycje bo, nie ukrywam, nie bardzo znam się na tym znam.

 

Dzięki. 

539
komentarz
komentarz

Od razu napisze , że nie trzeba się ze mną zgadzać.

Osobiście preferuje opcje - jeden system ,jeden dysk.

Daje mi to wygodę, a jak coś szlag trafi to nie wszytko za jednym zamachem :)

Tak robię od dawna na desktopie. Ustawiam dysk z Linuxem jako pierwszy w bios i konfiguruje  bootmangera Grub do wyboru systemu przy starcie.

Z niektórymi dystrybucjami idzie gładko, z innymi nie :) Niekiedy taki program jak np grub customizer ułatwia życie.

http://www.ubuntugeek.com/grub-customizer-2-2-released-and-installation-instructions-included.html

Kiedyś miałem zawzięcie by testować rożne dystrybucje Linuxa. 

Obecnie zadowalają mnie w pełni dwie dystrybucje.

Tu wiadomo...każdemu wg potrzeb :)

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Możesz oba systemy zainstalować na SSD aby oba szybko działały a HDD zostawić na dane.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.