x-kom hosting

Problem z monitorem...

Edu
utworzono
utworzono

Witam. Jakies 2 tygodnie temu kupiłem nowy monitor: LG L1960TR

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Mon...y,id,42265,s,1/

Problem mój polega na tym, ze przy górnej części ekranu obraz jest ciemniejszy niz nizej :/ Przeszkadza to troszke w grach, bo np w Gothicu 3 jak patrze w ziemie to trawa jest ciemno zielona, a jak spojrze przed siebie to trawa jest jasno zielona :/ Ogolnie denerwuje to jak dół ekranu jest jasny, a gór ciemna, ze czasami nic nie widac. Bardzo zaluje kupna tego monitora. W szkole mamy jedne z najtanszych Samsungów 17" i musze powiedzieć, że są o niebo lepsze od mojego :/ Obraz na nich widać z każdego kąta, a u mnie wystarczy miec głowe centralnie na środku monitora i już du*a. Nie da sie pracować, jeśli sie nie siedzi wyżej od monitora...

Jakieś porady co do tego ze obraz jest ciemniejszy na górze a jasniejszy na dole? :)

Tomek
komentarz
komentarz

Oddaj go na gwarancje i powiedz, że jest nierównomiernie podświetlony prawdopodobnie lampy podświetlające są uszkodzone.

Edu
komentarz
komentarz

A są jakieś specjalistyczne programy do sprawdzania podswietlenia, barw itp? :)

piku
komentarz
komentarz
A są jakieś specjalistyczne programy do sprawdzania podswietlenia, barw itp?

Są do tego odpowiednie urządzenia. Nie są tanie i dysponują nimi serwisy. Program nie ma jak sprawdzić kolorów wyświetlanych przez monitor, to samo dotyczy podświetlenia matrycy.

nokia
komentarz
komentarz

Dokładnie; tylko serwis zostaje niestety ;/

Gość
komentarz
komentarz

Po prostu świetlówki nie dają równomiernego światła na całą powierzchnię matrycy! Nie jestem pewien, czy to kwalifikuje się do wymiany gwarancyjnej, ale powinieneś zapytać się o to w sklepie, w którym kupiłeś ten monitor. To nic nie będzie kosztować.

Edu
komentarz
komentarz

Daje fotke jak to mniej wiecej wyglada :)

http://img230.imageshack.us/img230/4376/2202081912qu7.jpg

W rzeczywistości jest to troszke mniej widoczne niż na zdjęciu. Nie widać tego ciemnego przy samych krawędziach. popatrzcie na dół i na środek. Tak to mniej wiecej wyglada :)

A jak juz ogladniecie, to powiedzcie czy biec do reklamacji, czy nie ;p Osobiscie wolalbym nie, bo wiadomo pare dni bez monitora =]

nokia
komentarz
komentarz
Nie jestem pewien, czy to kwalifikuje się do wymiany gwarancyjnej,

Ja myślę, że powinni to uwzględnić;

Zadzwoń lub odwiedź sklep i zapytaj ;)

Edu
komentarz
komentarz

Kurde daleko troszke do sklepu mam ;p Czyli mam go reklamować?

Prosilbym o zobaczenie tej fotki co ja zamiescilem :P

piku
komentarz
komentarz

Reklamuj, wypytaj dokładnie jak się będzie sprawa miała. Przeczytaj też gwarancję - zobacz dokładnie na jakie usterki jest udzielana, możesz też się uprzeć przy tym, że monitor nie nadaje się do pracy, że wada ta utrudnia korzystanie z niego. Nie ma to tamto :) nie daj się w balona robić. Mi sprzęt raz przyjęli na gwarancję dopiero jak się przeszedłem do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W razie co znajdź w swojej miejscowości, skonsultuj się w razie co z nimi ;) Wszystko jest bezpłatne. Wtedy jak sklep będzie robił problemy to działasz z UOKiK :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.