x-kom hosting

Trzeszczenie/Strzelanie w głóśnikach i słuchawkach

Miszczuniu
utworzono
utworzono

Witam pięknie wszystkich forumowiczów!

Wiem, że tematów związanych z szumami, trzaskami, itp. w głośnikach i słuchawkach jest bardzo dużo, ale zwracam się do Was z pomocą, ponieważ nadal nie znalazłem rozwiązania.

Od pewnego czasu zauważyłem, że w głośnikach i słuchawkach pojawiają się dziwne "trzaski". Nie jest to forma szumu, ale coś na wzór strzelającego drewna w ognisku (tylko odrobinkę ciszej). Dźwięki te zazwyczaj pojawiają się pojedynczo, w różnych momentach słuchania muzyki czy oglądania filmów. Nie zauważyłem ich występowania kiedy wszystko jest wyciszone. Zawsze występują jeśli pogłaśniam lub przyciszam odtwarzany film na youtube lub przesuwam do przodu lub do tyłu film odtwarzany za pomocą programu KMPlayer. Zauważyłem, że te "trzaski" częściej występują przy oglądaniu filmów (KMPlayer) zarówno kiedy korzystam ze słuchawek jak i przy wykorzystaniu głośników. Wyczyściłem dzisiaj wszystko za pomocą TuneUp, przeskanowałem komputer antywirusem (znalazł jakieś zagrożenia, ale automatycznie wszystko usunął), wgrałem nowe sterowniki do karty dźwiękowej. Nie pomogło.

Parametry mojego komputera:

- płyta główna Asus B85M-G LGA 1150,

- procesor Intel Core i5-4460 3,2 GHz,

- karta graficzna Radeon R9 280 Oc 3 GB 384 Bit,

- karta dźwiękowa Asus Xonar Phoebus Solo (zamontowana kilka dni temu, ale problem występował także na zintegrowanej karcie),

- słuchawki Audio-Technica ATH M50-X

- głośniki Tracer Excellence 2.1 TRG-2S-900-C-3

- Zasilacz corsair vs series 450w

Przyznam się szczerze, że nie wiem gdzie szukać przyczyny. Jutro planuję wszystko dokładnie wyczyścić w jednostce. Zebrało się troszkę kurzu, ale tragedii nie ma. Zastanawiam się czy zasilacz nie jest zbyt słaby, ale to strzał w ciemno.

Z góry bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem oraz wszelką pomoc.

Pozdrawiam!

szagus
komentarz
komentarz

A jaki masz system?

Miszczuniu
komentarz
komentarz

Windows 7 64-bitowy.

szagus
komentarz
komentarz

Bardzo ciężko powiedzieć co może być przyczyną. Może to być zasilacz (raczej nie to, że za słaby), może to być płyta główna, może to być też np. brak uziemienia w gniazdku od prądu. Może to być też wina samego systemu, chociaż Win 7 akurat nie powinien być przyczyną - gdybyś miał W10 to bym obstawiał system jako winowajcę.

Miszczuniu
komentarz
komentarz

Gniazdko do którego podłączona jest listwa nie ma uziemienia. Sprawdziłem na gniazdku z uziemieniem. Taki sam efekt. Niestety. A czy przyczyną może być np źle wpięta karta dźwiękowa? Jak ją montowałem to przykręcając ją do obudowy zauważyłem, że śrubka ściąga ją delikatnie w swoją stronę. Poprawiałem już to mocowanie, ale może trzeba poprawić jeszcze raz?


Wyczyściłem komputer z kurzu. Dokładnie. Wygląda jakby był nowy. Niestety trzaski nie ustąpiły. Rozkładam ręce. Nie mam pojęcia jaka może być przyczyna...

RedSkull92
komentarz
komentarz

Na 90% problem z oprogramowaniem
Na 10% defekt karty dźwiękowej.

Pozostają Ci dwie opcje
1. Sprawdzić czy na innych odtwarzaczach dźwięku masz ten sam problem. Czy zawsze on występuje? Spróbuj coś odtworzyć VLC film/muzykę najlepiej dobrej jakości.
2. Pożyczyć od kogoś kartę dźwiękową i sprawdzić czy problem się pojawia.

Miszczuniu
komentarz
komentarz

Zainstalowałem VLC i odtworzyłem film. Problem zniknął. Nie pojawiają się żadne trzaski, trzeszczenia. Niestety sam program jest dla mnie nie do przyjęcia chociażby ze względu na brak możliwości przesunięcia napisów na czarny pasek. Zainstalowałem też najnowaszą wersję KMPlayer i PotPlayer. W obu przypadkach trzaski nadal występują...

Miszczuniu
komentarz
komentarz

Przeczyściłem komputer programem Cclenaer, naprawiłem rejestry, zainstalowałem kodeki, a trzaski nadal występują choć wydaję mi się, że tylko w filmach. Wg mnie to wina KmPlayera i PotPlayera, ale ręki nie dam sobie uciąć :lol2:

  • 1 rok później...
szymek003
komentarz
komentarz

Ja odpiąłem słuchawki i zapiąłem i problem zniknął :D

 

//i odkopałeś temat sprzed 1.5 roku

//zamykam

//szagus

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.