x-kom hosting

Cisco EPC 3928s od Vectry + własny router WIFI

Outrunner
utworzono
utworzono

Witam. Posiadam usługę internetową od Vectry (50 Mb/s) i dostałem od dostawcy sprzęt z funkcją WIFI.
Jest to modem EPC 3928s. Mam problem niestety z grą GTA V Online. Ciągle mnie wywala z publicznego lobby

i nie tylko. W prywatnych sesjach mogę pograć. Pisałem już do nich i się trochę męczę. Poprosiłem o odblokowanie

niektórych portów zalecanych przez Rockstar. OK, zrobili to. Nie podziałało. Zmienili kanał nadawania. Nie podziałało.

Sam nie mogę wejść w ustawienia modemu, bo Vectra to blokuje. Zapytałem, czy mogę podłączyć własne urządzenie.

Dostałem odpowiedź, że jak najbardziej do ich modemu mogę podpiąć własne urządzenie i "korzystać z pełni jego możliwości". Super, ale zastanawiam się jaki router wifi kupić - to raz, a dwa czy to coś zmieni?

Mogę sam zmieniać pewne ustawienia modemu dzięki odpowiedniej stronie od Vectry - jest to kanał nadawania, nazwa sieci, hasło, oraz typ działania: router, bridge. Czy jeśli przestawię go na bridge, albo nawet i nie, zostawię na funkcji routera i podłączę swoje urządzenie z WIFI, to czy ustawiając moje urządzenie jak mi się tylko będzie podobało, zdziałam coś? Czy mogę dzięki temu ustawić NAT na otwarty? Bo, tak mi się wydaje, to może być główną przyczyną problemów.

Z góry dziękuję za odpowiedź. Dodam, że jeszcze nie zakupiłem własnego routera. Zastanawiam się nad sensem jego kupienia. Pozdrawiam.

politolog
komentarz
komentarz

Jest to modem EPC 3928s

I jaka masz prędkość na nim ? 50 Mb/s ? Tracisz pakiety , masz duży PING ? Posiadasz komputer/laptop ? Połączenie WIFI czy kabel ? 

Outrunner
komentarz
komentarz

Korzystam z komputera stacjonarnego z kartą WIFI, czyli połączenie WIFI Komputer mam w innym pokoju niż router, więc korzystam z takiego rozwiązania. To samo piętro, mieszkanie mam małe, więc zasięg jest super. 

5085390038.png

Wczoraj w pobieraniu wyszło mi 26 Mb/s.

politolog
komentarz
komentarz

Korzystam z komputera stacjonarnego z kartą WIFI

Na USB ? 

Wczoraj w pobieraniu wyszło mi 26 Mb/s.

Na kablu także była taka tragedia ? 

Outrunner
komentarz
komentarz

Na USB ? 

 

 

Na kablu także była taka tragedia ? 

1. Nie na USB...

2. A co to ma do rzeczy?

politolog
komentarz
komentarz

2. A co to ma do rzeczy?

To ma , że zakup w tej sytuacji  innego routera jest nonsensem . A jaka jest to konkretnie karta WIFI na PCI ? 

Outrunner
komentarz
komentarz (edytowane)

To ma , że zakup w tej sytuacji  innego routera jest nonsensem . A jaka jest to konkretnie karta WIFI na PCI ? 


WIem tylko, że producent to Ralink Technology... Nie wiem jak znaleźć nazwę modelu itd.

Ale nie rozumiem co ma do rzeczy jaka to karta? Nie mam problemów z połączeniem... Nie mam problemów z żadną inną grą. Nie rozłącza mnie z internetem. Po prostu w GTA Online jest coś takiego jak Freemode Session... i stamtąd rozłączam się z wszystkimi graczami i zostaję sam w sesji... zachowując połączenie z internetem, samą grą itd. Nie ma problemu, gdy jestem w tzw. sesji prywatnej, czyli w takiej, do której można dostać zaproszenie od innych graczy. Nie mam też problemu robiąc różne misje, ponieważ tworzone one są także w prywatnej sesji W żadnej innej grze nie mam problemów. Jestem w 100% przekonany, że to wina routera i ustawień wifi, do których Vectra nie daje dostępu. Sam nie mogę pootwierać portów, których potrzebuję. Piszę ciągle do Vectry, żeby otwierali mi poszczególne porty na takich czy siakich protokołach i nic to nie daje.

 

Dlatego się zastanawiam, czy gdybym ich modem/router podłączył do własnego urządzenia WIFI, to czy mógłbym sam pootwierać porty na tym własnym urządzeniu.

 

Poza tym używam tej samej karty bezprzewodowej w komputerze od 3 lat i nigdy wcześniej u innego dostawcy nie miałem problemów.

politolog
komentarz
komentarz
Dlatego się zastanawiam, czy gdybym ich modem/router podłączył do własnego urządzenia WIFI, to czy mógłbym sam pootwierać porty na tym własnym urządzeniu.  

OK , tylko pamiętaj , ze konfiguracja tego routera będzie twojej stronie ( VECTRA W NICZYM  NIE POMOŻE )  Osobiście miałem internet przez rok z VECTRY , skomentuje to 1 zdaniem ,, Z kamerą wśród zwierząt ,, . Ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na kupno routera ? 

Outrunner
komentarz
komentarz

OK , tylko pamiętaj , ze konfiguracja tego routera będzie twojej stronie ( VECTRA W NICZYM  NIE POMOŻE )  Osobiście miałem internet przez rok z VECTRY , skomentuje to 1 zdaniem ,, Z kamerą wśród zwierząt ,, . Ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na kupno routera ? 

Jeśli chodzi o konfigurację własnego urządzenia to nie będzie to dla mnie problem. Największym problemem jest w tej chwili dla mnie to, że muszę o każdy zakichany port czy inne ustawienie pisać do nich osobnego maila.
Co do Vectry... Ta firma to porażka. Niestety nie ja zakładałem internet tutaj, nie moje mieszkanie - wynajmowane. Wcześniej nie miałem z nimi do czynienia, ale mieszkam w mieście, gdzie mają prawie że monopol i nic na to póki co nie poradzę. A jeśli chodzi o cenę, to urządzenie może być nawet za cenę w granicach 200 zł. Nie ma to większego znaczenia.

 

Co do prędkości, to rzeczywiście 50 Mb/s w umowie a 26 w wynikach testu (na WiFi, z kabla jeszcze muszę sprawdzić) to jest to łagodnie mówiąc niepokojący wynik, ale mniejsza już o to. Jeśli z kabla wyjdzie podobna prędkość, to będę z tym później walczył już z Vectrą... Tak czy siak, największą dla mnie zagwozdką było to, czy rozwiązanie, o którym tu pisałem ma sens. Z Vectry mi napisali, że niby nie powinno być problemu, ale ci ich konsultanci mogą nie wiedzieć nawet o co mi chodzi.

A jaki router poleciłbyś? 

Outrunner
komentarz
komentarz

Dzięki. Wezmę to pod uwagę. A tutaj wynik testu, który zrobiłem wczoraj na połączeniu bezprzewodowym.

5098524840.png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.