x-kom hosting

Reinstlacja windows xp

Imperatore94
utworzono
utworzono (edytowane)

  Witam !

Mam problem z reinstalacją os xp na komputerze znajomego. Komputer naprawdę chodził już jak czołg, trzeba było wykazać się nieraz anielską cierpliwością, bo czasami trzeba było czekać na wykonanie polecenia nawet do 5 minut. Komputer ten z pewnością na najnowszych nie należy, ale aż takim mega archetypem raczej nie jest. Parametry, jakie udało mi się znaleźć w biosie, swoją drogą jakoś okrojonego mocno na moje oko, przesyłam w załączniku. Powziąłem się więc wyzwania postawienia go na nogi. Zrobiłem bootowalnego pena z xp, instalacja przebiegała sprawnie, aż do momentu przekopiowania plików, wyszedłem wtedy, komputer pewnie się ponownie uruchomił, natomiast teraz wyskakuje tzw. BSoD, gdy mam podłączonego pena do komputera, a bez niego czarny ekran z info o braku dysku. Dodam, że instalację wina zacząłem z poziomu setup. exe przy otwartym windowsie, bo nie mogłem znaleźć takiej opcji w biosie, może to byc powodem ? Druga opcja, to też może dysk SATA, jak widzę teraz w opisie sprzętu.

Gość
komentarz
komentarz

Daj spokój z instalacją XP z USB to skomplikowany proces, znacznie trudniejszy niż 7, 8.1 czy teraz 10.

Druga sprawa jeśli faktycznie jest dysk na SATA to go nie wykryje instalator.

  • Dobra wypowiedź 1
Imperatore94
komentarz
komentarz

Hmm, ale to co teraz pozostaje zrobić wg Ciebie ?

Gość
komentarz
komentarz

Pokaż okienko Advanced tam powinny być opcje SATA/IDE.

  • Dobra wypowiedź 1
Imperatore94
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok, wrzucę za jakieś 1 h


Chodzi Ci o zmianę trybu AHCI na IDE ?

Imperatore94
komentarz
komentarz

To są screeny. W advanced nie ma żadnej opcji IDE/SATA.

konsajoncy
komentarz
komentarz

A nie możesz zrobić bootowalnej CD :-) ? Pokażesz zakładkę Startup.

Imperatore94
komentarz
komentarz (edytowane)

Startup, na moje oko też tutaj nie ma nic ciekawego

Gość
komentarz
komentarz

Serial ata-disabled

Native mode operation-rozwiń co tam jest.

  • Dobra wypowiedź 1
Imperatore94
komentarz
komentarz

Automatic albo SATA


czyli mówisz, żeby zainstalować jeszcze raz, ale na SATA disabled ?

Gość
komentarz
komentarz

Serial ata na disabled

Native mode operation na automatic

Start up seqence strzałkami albo F6/F6 przenieśc IDE CD  na pierwszą pozycję.

Zapisać zmieny chyba F10 i potwierdzić Enterem.

No i oczywiście instalować XP z CD a nie żadnego pendrive.

Imperatore94
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak wybiorę opcje serial ata na disabled, no opcja native mode operation jest nieaktywna, a na PATA nie uruchamia instalatora


CD z windowsem mi nie czyta, zgrałem obraz na dvd..

konsajoncy
komentarz
komentarz

Z DVD działa :-)? Jak nie pójdzie to spróbuj wypalić dysk na wolniejszej prędkości albo sprawdź czy napęd działa :-)

Gość
komentarz
komentarz

jak zgrałes obraz to trzeba nagrać obraz płyty żeby był bootowalny może tu jest problem

 

 


CD z windowsem mi nie czyta, zgrałem obraz na dvd..

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.