x-kom hosting

Wyłączanie i włączanie komputera podczas instalacji Windowsa xp

hubert228
utworzono
utworzono

Próbuje zainstalować Windows xp na dysku sata i podczas procedury "sprawdzania dysku " komputer wyłącza się i po 5 sekundach włącza. Wie ktoś co może być przyczyną? W komputerze wymieniłem Płytę główną procesor i ram.

Gość
komentarz
komentarz

Wyłaczać sie nie powinien ale powinien wywalić komunikat o braku dysku, XP nie widzi dysków na SATA i musisz zintegrować sterownik sata z instalka Windowsa.

FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Z tego co pamiętam, można też było skorzystać z dyskietki ze sterownikiem SATA, tyle że teraz mało który komputer ma stację dyskietek (już nawet nie wszystkie płyty główne mają odpowiednie złącze). Można takową pożyczyć, na czas instalacji podpiąć a potem odłączyć (oczywiście zarówno podłączanie jak i odłączanie tylko przy wyłączonym komputerze i odłączonym zasilaniu).

hubert228
komentarz
komentarz

Tylko ja na starym procku płycie i ramie instalowalem Windowsa xp i było wszystko ok. Słyszałem że można przełączyć jakiś tryb dysku wie ktoś jak?

Gość
komentarz
komentarz

Można zwłaszcza na starym musisz ustawić na IDE lub Compatimbile albo zintegrować sterownik ahci z instalką Windowsa.

hubert228
komentarz
komentarz

A Windows 7 normalnie się zainstaluje? Bez tych zmian?

Gość
komentarz
komentarz

Normalnie bo instalator 7 ma już zintegrowane sterowniki AHCI.

Ale Windows 7 powinieneś zainstalować właśnie na AHCI a nie IDE.

Do win7 to trzeba minimum 2GB ram i procek dwurdzeniowy.

hubert228
komentarz
komentarz

O parametry to ja się nie martwię mam Intel Core i5 i 4gb ram xD ale dzięki za pomoc

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.