x-kom hosting

O/C ustawienia a biosie

pawcio520
utworzono
utworzono

Sprawdzcie czy mam dobrze poustawiane w biosie, procesor podkręciłem do 2,7 ghz (e4500) i orthos pokazuje błąd.

1) CPU VOltage Margining Step 12,5mV x 16 = 200.0 mV (miałem tak ustawione) jak zle to na jakie zmienić ?

2) 1,28 memory voltage teble [disabled]

3) 1,13 ... ... ... [disabled] te dwie opcje powiiny być na disabled czy enabled??

4) Super clock free [Disabled] dobrze ?

5) Napięcie na ramach 2,1

procek przy 2,7 ghz nie daje rady przy orthosie temperatury około 63 ( freezer 7 pro)

za pomoc stawiam +

Gość
komentarz
komentarz

Napięcie na ramy daj 2,2v.

1) CPU VOltage Margining Step 12,5mV x 16 = 200.0 mV (miałem tak ustawione) jak zle to na jakie zmienić ?

2) 1,28 memory voltage teble [disabled]

3) 1,13 ... ... ... [disabled] te dwie opcje powiiny być na disabled czy enabled??

4) Super clock free [Disabled] dobrze ?

5) Napięcie na ramach 2,1

To są dane z orthosa? Jeżeli nie to wyjaśnij o co chodzi.

pawcio520
komentarz
komentarz

to nie są dane z orthosa, takie ustawienia mam w biosie :) płytka foxconn p35A-S

Tomek
komentarz
komentarz

jeżeli pokazuje błedy to zmniejsz troche częstotliwość lub zwiększ napięcie na procesor. Za słabe chłodzenie masz(czy pasta jest dobrze rozprowadzona).

Nie ustawiaj napięć na CPU i RAm na Auto

Jeżeli podkręcasz zwiększaj FSB np co 10-50MHz testujesz stabilność po każdej zmianie, dochodzisz do MAX bez zmiany napięć potem jeżeli zachwuje się niestabilnie zwiększasz minimalnie napięcie na CPU można też na pamięciasz podnieść do 2.2V

Jaki masz zasilacz może on powodowac problemy z stabilnością.

pawcio520
komentarz
komentarz

dziwne te temperatury, dzisiaj założyłem freezera, zasilacz mam chieftec 450, pasta swięzo nałożona w zakładce voltage mam takie coś CPU VOltage Margining Step 12,5mV x 16 = 200.0 mV na ile zmienić ? 17-18 ?? nie znam się na tym, muszę z niego chociaż 3Ghz wycisnąć

Tomek
komentarz
komentarz

zwiększ na 18 i zobacz czy jest stabilny.

Gość
komentarz
komentarz

Z tego co wiem na e4500 mnożnik jest zablokowany, więc trzeba zwiększać FSB. Dziwna ta płyta :blink:

pawcio520
komentarz
komentarz

Daje sreena z CPU-Z, dałem CPU VOltage Margining Step 12,5mV x 18= .... i to samo 1,5 minuty i orthos podaje błąd, ma ktoś tą płytkę ? jak macie ustawione CPU VOltage Margining Step ?

Ramy ustawione na 2,2

Nb na 1,34

FSB:DRAM 3:5

Może ktoś mi powiedzieć oco kaman z tym FSB:DRAM 3:5 mam tam rózne opcje ale ta była ustawiona gdzieś czytałem ze ustawia się 1:1

Snap1.jpg

post-15821-1203699304_thumb.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.