x-kom hosting

problemy z działaniem, wymianą, naprawą sprzętu

wojtas123
utworzono
utworzono

Zacznijmy od tego mam 2 komputery: pierwszy nowszy komputer- procesor 1,8 athlon, karta graficzna geforce 5500 125mb, 512 mb ram ddr, dyst 60 GB; Drugi komputer- athlon 1.0, karta graf. geforce 4 64mb, 512 sdram, dysk 40 giga; Obydwa komputery mają płytę główną ECS K7S5A; Obydwa komputery są połącznone w siec przewodową z dostępem do internetu;

W drugim komputerze sytułacja wygląda nastepująco: tydzień temu wyskoczył mi błąd (chyba STOP na niebieskim tle), w ogle nie moglem go uruchomic, postanowilem zrobic formatowanie. Kilka razy próbowałem dojść do etapu formatowania dysku z "błędnym" windowsem czyli D, lecz komputer się zawieszał. Po kilku próbach ok. 20 ;/ (próbowalem sformatowac dysk z windosem D oraz C, który był niezydentyfikowany i potrzebował formata) udało mi się sformatowac dysk C (mam dysk C,D i E) i zainstalowac windowsa.

Chciałbym jeszcze dodać, że w ciągu ostatniego miesiąca komputer komputer przeszedł ok. 5 formatowań : były błędy z plikiem boot.ini, błędy na niebieskim tle (nie sądzę, że są to błędy STOP ale wiem że są na niebieskim tle :) ).

W 2 komputerze jest duże zużycie procesora podczas prostych czynności, jutro zrobie test pamięci ram, jeśli okaże się że jest ona uszkodzona wyrzucę ją.

Pomyślałem, że to wszystko jest to wina dysku, postanowiłem zrobić test programem hdTune oto wyniki:

1. Pomiar błędów dysku:

hdtuneerrorscanxd0.th.png

2. Pomiar prędkości dysku:

a)pomiar przy 64 kilobajtach, szybkość duża

hdtune64kbtestspeedfastkz5.th.png

b)pomiar przy 512 bajtach, szybkość duża

hdtune512bytestestspeedgw3.th.png

c)pomiar przy 512 bajtach, szybkość umiarkowana

hdtune512bytestestspeedoo8.th.png

Byłbym wdzięczny za pomoc, mam kilka pytań: Czy powinienem wymienić dysk, czy to on jest winą tych problemów? Czy w 2 komputerze istnieje morzliwość podkręcenia procesora? Co jest lepsze: geforce 4 64 mb czy radeon 9000 64 mb ? Czy poprzez wymianę jakiejś części w 2 komputerze mogę go "podkręcić" ?

Jeśli umieściłem ją w złym dziale proszę o przeniesienie jej a nie uszuniecie. Z góry dziękuję za pomoc.

Gość
komentarz
komentarz

Sprawdź czy na płycie nie wybrzuszył się kondensatory (w starczych płytach ESC często się zdarza)

wojtas123
komentarz
komentarz

gołym okiem nie widać żadnych wybrzuszeń, ale czy nowe kondensatory są drogie ?? i czy jest łatwo je wymianić (jeśli się w ogóle da ??)

snip91
komentarz
komentarz

Da się to wymieniać, ale jak nie umiesz się dobrze posługiwać lutownicą to lepiej daj to fachowcowi. Nie są drogie.

wojtas123
komentarz
komentarz

chyba zanosę go do jakiegos specjalisty :) Mam tylko 2 pytania:

1. Chciałem zrobić pomiar RAM-u programem memtest, ale za każdym razem przy minucie i trzdziestu czterech sekudnach wyskakuje cos takiego i proces nie idzie dalej. Czy to znaczy, że ram jest zepsuty ???

dsci2345pg1.th.jpg

2. Mam 2 karty graf. geforce 4 MX 4400 (64 mb) i radeon 9000 (64 mb), którą "wstawić" ??

Proszę o odpowiedz to jest dla mnie naprawdę ważne :I

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.