x-kom hosting

Usuwanie duplikatów z excela 2007

filip1127
utworzono
utworzono

Witam, 

Mam następujący problem. 
Posiadam Excela 2007. 

W arkuszu mam pełno danych (wszystkie są w tabeli A) cały arkusz ma około 170tyś wierszy z różnymi danymi. Potrzebuję pozbyć się wszystkich duplikatów jednak nie mogę ponieważ znaczną część danych jest po przecinku i excel nie potrafi ich wykryć wygląda to tak: 

A2: dane1,dane2,dane3 
A3: dane1,dane3 
A4: dane3 
A5: dane2 

Jak wiadomo excel potrafi znaleźć tylko takie same wiesze w danej kolumnie a u mnie często się one różnią. 

Czy ma ktoś jakiś pomysł albo wie jak to rozwiązać? Proszę o pomoc. 
(mam nadzieje, że dobrze określiłem problem icon_smile.gif . Dodam, że wszystkie sposoby na usuwanie duplikatów co były na suporcie excela zostały wypróbowane :))

Matematyk0
komentarz
komentarz

Zaznacz dane, wyeksportuj do .txt, rozdzielając przecinkiem, zaimportuj do nowego arkusza i wszystkie powinny być porozdzielane :)

Ewentualnie możesz to zrobić przez accessa, eksport do .txt, import w accessie i pominąć duplikaty przy imporcie albo pobawić się kwerendami :)

filip1127
komentarz
komentarz

Udało mi się rozdzielić jednak dalej excel nie może usunąć duplikatów. Wiersze w dalszym ciągu są inne.

 

Wygląda to teraz tak:

 

A2 Dane1 Dane2 Dane3

A3 Dane3

A4 Dane2 Dane1

A5 Dane3

 

A można zrobić tak aby wszystkie dane rozdzielone spacją były w jednej tabelce pod sobą 

 

A2 Dane1

A3 Dane2

A4 Dane3

A5 Dane3

 

itd...

 

 

Wtedy excel wykrył by duplikaty. 

Matematyk0
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeżeli nie masz zbyt wielu kolumn, możesz je pojedynczo poprzenosić na sam koniec pierwszej kolumny. Wtedy albo przeciągnąć myszką, albo zaznaczasz kolumnę, wytnij, przechodzisz do pierwszej, ctrl+end, wklej i tak z każdą kolumną..

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.