x-kom hosting

Jak używać komendy pushd

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Vivent ,
Vivent
utworzono
utworzono (edytowane)

Dokładnie tak jak w temacie. Chciałbym móc edytować, przeglądać i pobierać zawartość z 10 plików które będą generowane na innym komputerze.

Wiem o istnieniu komend pushd i net use, ale nie za bardzo ogarniam jak je obsłużyć. Prosiłbym o wytłumaczenie mi tego. Jeżeli chodzi o to do czego to potrzebuje... to chcę zrobić kółko i krzyżyk multiplayer w batchu. Nie śmiejcie się. Tak wiem to głupi pomysł, ale jestem ciekaw czy to w ogóle możliwe :D. Mam nadzieję że mi pomożecie :D Z góry dzięki. A i jak próbuje w przeglądarce wklepać IP drugiego komputera, to wyskakuje informacja że nie można załadować strony, ale komenda arp -a poprawnie wyszukuje IP drugiego komputera.

 

Okej. Trochę więcej poczytałem na ten temat i uznałem że najlepszym rozwiązaniem będzie użycie komendy pushd. Jednakże nie za bardzo chyba rozumiem jak ona działa. Ja to rozumiem że wpisuje pushd \\IP_drugiego_komputera\ i powinien się utworzyć jakiś wspólny dysk sieciowy z którego mogę przejść na ten drugi komputer. Jednak po wpisaniu tej komendy Wyświetla się komunikat o nieodnalezionej ścieżce sieciowej, a po dodaniu czegokolwiek za ostatnim ukośnikiem, informacja o tym że hasło sieciowe jest nieprawidłowe. Krótko to ujmując: nie ogarniam. Pomożecie ?

Vivent
komentarz
komentarz (edytowane)

Hmmm. Sorki za double posta, ale z jakiegoś powodu nie mogę znaleźć przycisku edytuj... Tak czy siak chciałem napisać że już ogarnąłem jak tego używać. Jednakże przy próbie użycia net use wyskakuje mi błąd numer 5 podejrzewam że coś źle wpisuje jeżeli chodzi o hasła. Przyjmując że moje hasło do konta na drugim komputerze to xxx moja konsola wygląda mniej więcej tak: 

Wprowadź nazwę użytkownika dla "192.168.1.106": tester
Wpisz hasło dla 192.168.1.106: xxx
Hasło dla \\192.168.1.106\C$ jest nieprawidowe.


Wprowadź hasło dla "192.168.1.106\tester" w celu połączenia z "192.168.1.106": xxx
Wystąpił błąd systemu 5.

Odmowa dostępu

Moje pytanie brzmi: co powinienem zrobić, aby uzyskać dostęp, a może to pierwsze hasło o które jestem proszony to nie jest hasło konta tylko jakieś inne. Jeśli tak to jakie ?

 

@EDIT:

ciekawostka: w momencie gdy wpisuje za pierwszym razem hasło i wpiszę jakieś losowe znaki wyrzuca błąd 86 i napis określone hasło sieciowe jest niepoprawne... Coraz mnie zaczynam ogarniać cmd i jego errory...

Vivent
komentarz
komentarz

Hmmm naprawdę przepraszam za robienie tylu postów pod sobą, ale co chcę coś dopisać, to przycisk edytuj znika. Podejrzewam że chodzi o to żeby inni którzy pisali zdążyli zauważyć zmiany czy cuś.... no ale nawet nikt jeszcze nie odpisał. Dobra do rzeczy. Zmieniłem trochę taktykę i teraz zamiast wpisywać net use \\IP\ i potem wszystko podawać zacząłem podawać argumenty... Dlaczego to piszę ? bo może będzie łatwiej zrozumieć o co mi chodzi. Tutaj jest komenda jaką próbuje uskutecznić

net use \\DESKTOP-D6JE3TB\C$ haseło /USER:tester

no i oczywiście efekt jest ten sam. Czyli błąd 5 Odmowa dostępu...

Jeżeli byłby jakiś miły moderator który mógłby połączyć te 3 posty w jeden to byłbym wdzięczny, bo nie lubię tak śmiecić :(. Poza tym dobra chyba też byłaby zmiana tematu na "Jak mapować dysk sieciowy za pomocą cmd" czy cuś, bo pushd już ogarnąłem. ehhh mam nadzieję że teraz już coś uda się z tym zdziałać. I nie myślcie że nie próbowałem włączać cmd z uprawnieniami admina. Nie mam wiedzy, nie mózgu.

  • Rekomendowana odpowiedź
Vivent
komentarz
komentarz

Dziękuję wszystkim za pomoc w rozwiązaniu problemu i za tak liczny odzew. W zamian daje wam order. Proszę oto on:[attachment=47706:^E5A2001117115066FF288F43253A21E5197EE11038A0ED4324^pimgpsh_thumbnail_win_distr.jpg]

I tak już rozwiązałem problem. Co prawda jako tako, ale z resztą sobie poradzę :P

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Tutaj szukaj pomocy z programowania:

http://4programmers.net/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.