x-kom hosting

Logowanie użytkownika trwa ponad 5 minut

FrogsterPL
utworzono
utworzono (edytowane)

Bry. Piszę w sprawie jednego z komputerów w moim zakładzie pracy. Problem z komputerem jest taki, że logowanie do konta użytkownika trwa ponadprzeciętnie długo, bo około 4-5 minut. Objawia się to tak, że po wpisaniu danych logowania, ładuje się tapeta i okienko "Trwa wprowadzanie ustawień osobistych"... no i tak to sobie trwa. Co ciekawe, jak już system odpali, to nie ma żadnych problemów z płynną pracą, wszystko działa tak jak powinno.

 

Jeszcze ciekawsze, że konto administratora odpala natychmiast. W związku z tym miałem podejrzenie, że chodzi tutaj o jakieś programy uruchamiane razem z Windowsem, ale wywaliłem z autostartu (lub w ogóle z komputera) wszystko co nie było potrzebne a mogło potencjalnie nieco ograniczać wydajność peceta, użyty też został CCleaner, usunięto trochę zbędnych plików (w tym chyba z 20 starych punktów przywracania systemu), no i do tego defragmentacja. Trochę poprawiło to sytuację, ale bardzo nieznacznie (może to i efekt placebo...).

 

Wyłączanie systemu na koncie użytkownika co prawda też jest sporo dłuższe niż na koncie administratora, ale nie ma aż takich kolosalnych różnic - można by to od biedy uznać za górną granicę normy.

 

Na Microsoft Support i wielu forach polecają zainteresować się kwestią oprogramowania firmy APC, podobno wbudowanego w Windowsy, w tym XP Proffesional który jest na tym komputerze. Oprogramowanie to ma za zadanie sterować zasilaczami UPS i podobno dość często sprawia dokładnie taki problem jak ten opisany.

 

Zainteresowałem się bliżej tą kwestią i chciałem - zgodnie z instrukcjami - zaktualizować to. Okazało się wtedy, że - choć MS Support zaleca najpierw w trybie awaryjnym wyłączyć odpowiednie usługi z tego oprogramowania - to tutaj takich usług w ogóle nie było, a po prostu próba instalacji ostatniej wersji PowerChute Business Edition była nieudana, bo komputer po prostu NIE JEST podłączony do żadnego UPSa, więc instalator tego ustrojstwa nie wykrywa. Stwierdziłem więc że nie będę się z tym chrzanić i wyłączyłem instalator.

 

W podglądzie zdarzeń znalazłem też błąd 1085 usługi userenv, ale z tego co poczytałem, to chyba coś bardziej w stylu informacji, że usługa została odpalona częściowo zamiast w całości. Myślałem żeby pobrać poprawkę do tego, ale nie chcę się bawić z tym, bo podobno może to namieszać w systemie.

 

 

Konfiguracja komputera:

- AMD Sempron Dual Core 2100+ (1,8 GHz)

- 1,5 GB RAM (z czego 128 MB dla zintegrowanej karty w chipsecie AMD 690G)

- dysk twardy WD Caviar 160 GB 7200 obr./min. (bodajże seria AAJS) - jego bym nie podejrzewał raczej, skoro konto administratora działa poprawnie... Tak czy owak, nie miałem jak go sprawdzić bo ani HD Tune, ani CrystalDiskInfo, ani WD Data Lifeguard Diagnostics go nie wykrywają, musiałbym zerknąć w BIOSie czy wyłączony jest S.M.A.R.T. czy o co chodzi.

 

 

Ma ktoś jakiś pomysł? Bo ja już chyba wysiadam... A format raczej odpada.

cinomatic
komentarz
komentarz

Ciekawa sprawa.

Za wiele Ci nie pomogę ale potraktowałbym go na pewno mHDD + porządkowanie sektorów chkdsk z konsoli administratora.

 

Nic innego nie przychodzi mi na myśl :(

 

Miałem też kiedyś podobny problem z długim logowaniem kompa księgowej ale tam był problem ze sterownikiem obrazu przez co zamrażało zawsze na chwile obraz  mimo że był dzwięk już wejścia do systemu Win

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Z ciekawości, wszedłem do BIOSu w poszukiwaniu tego nieszczęsnego S.M.A.R.T.a... i nie znalazłem :blink: Co prawda podczas uruchamiania kompa cośtam wyświetla, że dane z S.M.A.R.T. są prawidłowe, no ale wiadomo, nie jest to zbyt precyzyjna informacja. :D Czy mHDD będzie widziało dysk, skoro wspomniane 3 programy miały z tym problem?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.