x-kom hosting

Co zrobic zeby wnetylator krecil sie w druga strone?

bergi87
utworzono
utworzono

Witam

Mam w obudowie wentylator Arctic Cooling AF12025 i chcialbym sie dowiedziec czy jest jakas mozliwosc zeby zrobic cos aby krecil sie w druga strone? Oczywiscie nie odwracajac go :P

Pozdrawiam i z gory dzieki za podpowiedzi :)

falcon1984
komentarz
komentarz

Nie, wentyl tylko w jedną stronę może się kręcić. Musisz go odwrotnie zamontować.

bergi87
komentarz
komentarz

To szkoda :(

Niestety zamontowanie odwrotnie nie wchodzi w gre, poniewaz chcialem zeby byla widoczna ta strona ktora jest w ruchu caly czas ale wtedy niestety wdmuchuje on powietrze do obudowy, a ja chce zeby wyciagal. No coz bede musial zrezyknowac z walory wizualnego na rzecz praktycznego.

H5an3
komentarz
komentarz

A nie mozesz sprobowac przelozyc samego "smigla" ? wtedy bedzie odwrotnie wialo

nitro07
komentarz
komentarz

teoretycznie zamiana plusa na minus i minusa na plus powinna spowodować odwrotny kierunek obrotu

ps

podkreślam, że teoretycznie nigdy na wentylatorach nie tego próbowałem,m próbujesz na własną odpowiedzialność

Gość
komentarz
komentarz

Jak wentylator będzie kręcił się w drugą stronę to przecież nic nie będzie wiał - po coś łopatki są wyprofilowane.

barthez
komentarz
komentarz

wydaje mi sie że zmiana biegunów pomoże ale sam tego nie próbowałem wiec robisz to na twoja odpowiedzialność

Gość
komentarz
komentarz
teoretycznie zamiana plusa na minus i minusa na plus powinna spowodować odwrotny kierunek obrotu

To nic nie da. Po odwrotnym podłączeniu biegunów wentylator nie będzie się kręcił. To nie są wentylatory sbudowane o zwykły silnik elektryczny, posiadają bowiem układ wymuszający poniekąd obrót wentylatora w tylko jednym kierunku. Jest to związane z kształtem skrzydełek wiatraka - są specjalnie profilowane aby uzyskiwać maksymalny przepływ powietrza.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.