x-kom hosting

błąd aktualizacji do win 8.1

Av3nida
utworzono
utworzono (edytowane)

cześć wszystkim - jestem nowy i jeżeli zły dział czy coś to bardzo przepraszam.

 

jakiś czas temu musiałem zrobić odświeżenie systemu bo coś strasznie go ścinało(nie dało się wejść nawet w firefoxa bo od razu myszka przestała reagować i tylko wyjęcie baterii pomagało) - wtedy jeszcze win 8.1 ze wszystkimi aktualizacjami na czas.

po odświeżeniu systemu(do windows 8) wyskoczyło mi 96 aktualizacji - wyłączyłem laptopa i aktualizacje się instalowały, wszystko szło po mojej myśli aż wyskoczyło już po instalacji i ponownym uruchomieniu - "niepowodzenie konfiguracji aktualizacji systemu"(czy jakoś tak) i trwa wycofywanie zmian...na jakieś 2-3 tyg dałem sobie spokój z aktualizacjami. Później wyczytałem, że trzeba coś tam usunąć z SoftwareDistribution - tak zrobiłem i instalowałem sobie aktualizacje po 10 ze 115(około) wszystko ładnie się instalowało do pewnego momentu. 10 aktualizacji zostało do zainstalowania i ciągle wywalało niepowodzenie w statusie aktualizacji(przerywało konfiguracje i wycofywanie zmian). Na drugi dzień wyskoczyło żeby zaktualizować do windowsa 8.1 i tu znowu pojawił się problem - wszystko początkowo szło dobrze aż do konfiguracji która zacięła się na 81% i po jakiejś godzinie laptop sam się wyłączył i po ponownym uruchomieniu go wyskoczyło "przywracanie poprzedniej wersji systemu"

po przywróceniu sytemu wyskoczył błąd, że nie można zainstalować windows 8.1 ponieważ wystąpił błąd 0xc1900101-0x20003.

Czytałem w necie, że to od sterowników karty graficznej - i tu by się zgadzało bo po odświeżeniu windowsa do "zerowej wersji" ósemki miałem(do tej pory mam) problem z klatkowaniem euro truck 2 i pobrałem driver buster by zaktualizował mi sterowniki kart graficznych ale przy okazji też zrobił jakieś inne aktualizacje dla systemów opartych o procesory x64 czy jakoś tak...

Zauważyłem też, że po zamknięciu "klapki" od lapka po ponownym otwarciu musze kliknąć przycisk "power" gdzie wcześniej nie musiałem bo sam automatycznie się włączał...wybudzał

Następny mały problem to to, że jak miałem jeszcze win 8.1 miałem pod prawym przyciskiem myszy panel ccc do przełączenia grafiki... po odświeżeniu wiindowsa już tego nie miałem. W ogole nie mam panelu ccc do grafiki...gdy próbowałem go ściągnąć to wyskakiwał jakiś błąd.

 

co może być przyczyną tych błędów - to że aktualizowałem sterowniki graficzne(tylko intela) i coś z windows'a 8 opartych na procesorach x64?

I tu moje pytanie co muszę zrobić by móc zainstalować te pozostałe aktualizacje i aktualizacje do win 8.1?

Czy jak uda mi się zaktualizować go do win 8.1 to pojawi mi się znowu panel do przełączania grafiki między intelem a radeonem?

Zastanawiam się nad przywróceniem systemu do "zera" czyli tego co było po kupnie(instalowanie wszystkiego  itd) czy może ponowne odświeżenie systemu pomoże?

 

 

aktualizacje, które nie chcą mi się zainstalować to zabezpieczenia systemu wind 8 opartych na procesorach x64 - jest ich 10

i 2 opcjonalne coś od bluetooth

darkowal
komentarz
komentarz

Ale burdel

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.