x-kom hosting

LCD do 750 zl Matryce

kensai
utworzono
utworzono

witam wszystkich

wiem ze podobne tematy byly ale mam wiecej pytan i chcialem je umiescic w nowym teamcie

Jestem na kupnie monitora lcd cena do 750 zl ewentualnei 850 ;]

interesuje mnie monitory raczej do ogladanie filmow serfowania po necie matryca raczej blyszczaca z tego wynika

pierwsze pytanie czy jest jakas roznica w szkodliwosci na wzrok miedzy matryca matowa a blyszczaca ?

monitor bedzie kolo 19 20 cali panorama

firmy ktore mnie interesuja to LG i iiyama

semsung ma tylko niektore modelel dobbbre i nie daja gwarancji na bad pixele podobnie jak benq i acery

monitor ma posiadac dopre paremtry jesli chodzi o kontrast czas odpowiedzi matrycy i inne takie bajery

i teraz kolejne pytanie co do matrycy bo na tym to sie juz nie znam co prawda czytalem ten artykul

http://www.nvision.pl/forum/lofiversion/in...php/t23340.html

ale on za bardzo mi nic nie mowi ;]

prosil bym o wypowiedzienei sie na temat matryc ktore sa godne zaufania i czy wartow wydawac wiecej kasy na nie ( moj kumpel mowi ze roznicy zasadniczej nie widac meidzy nimi sprzedaje w sklepie tylko ze on dopiero zaczyna i moze sie malo na tym znac :P )

ktore modele z tych firm polecacie i wymiencie ich wady i zalety

bylbym wdzieczny bardzo za pomoc z wawszej storny z gory dziekuje i pozdrawiam

wojt2
komentarz
komentarz

Ten LG jest dobry. Można go wziąć.

kensai
komentarz
komentarz

a cos z iiyama i czy mogl by mi ktos odpowiedziec czy lpepiej inwestowac w lepsza matryce czy do normalnego uzytkowania ise to nei oplaca ?

ten lg na jakiej jest na TN ?

Tomek
komentarz
komentarz

LG jest na TN do lepszej matrycy musisz dołożyć dwa razy tyle.

kensai
komentarz
komentarz

czyli rozumiem ze odradzacie lepszych matryc ? nie oplaca sie teraz wydawac kasy na lepsze

a jaka iiyame polecacie ?

piku
komentarz
komentarz

Ja za 800zł kupiłem nowego Gatewaya 21" z matryca S-PVA. I nie żałuję. Obraz jest świetny. Jedyny minus to jakieś tam ryski na obudowie (gdzieś z tyłu i na podstawce, i tak ich nie widać na codzień :D ). Gwarancję jednak normalną dostałem a panel jest nowy. Dużym plusem jest sporo złącz, dzięki czemu można podłączyć dodatkowo DVD, konsolkę i cokolwiek z wyjściem wideo oraz hub USB.

http://allegro.pl/item315704306_gateway_21...dy_dvi_pip.html

400 stówki mniej za taki monitor tylko dlatego że posiada jakieś mało widoczne ryski to okazja.

kensai
komentarz
komentarz

Gatewaya 21" z matryca S-PVA. I nie żałuję.sprawdzilem opinie na skapcy i pytalem sie kumpla i wszystko sie sprawdzilo kupno tego monitora to loteria poniwaz :1 tóż Gateway nie posiada w Polsce ani autoryzowanej sieci sprzedaży ani serwisów zaś "brand new" to nie to samo co "refurbished". Można to łatwo sprawdzić u źródła : www.gateway.com ... lecz cóż jak to powiedział pewien pan "Ciemny lud wszystko kupi" 2 Monitor jako taki jest bardzo ok ale... Szkoda, że w żadnym ze sklepów nie ma uwagi, że monitory są poserwisowe. Często noszą niewielkie ślady używania lub serwisowania albo co gorzej mają drobne wady.3dodam jeszcze ze trafil mi sie egzemplarz z 1 czerwonym subpixelem i po przekreceniu ekrany pivot jest krzywy. trzeba palec pod podstawke podlozyc zeby bylo prosto... Takze polecam wieksze i tansze:) (monitor kupilem bo mialbyc lepszy:) matryca pva i czarny kolorek a tu niestety rozczarowanie) te 3 komentarzy wystarcza zeby odstapic od kupna tego monitora nie mam zamiaru brac udzialu w loteri ;]wogule on jest na czesciach samsungach a samsungo to zlo ;]tak jeszcze czytalem i podobno lepiej zainwestowac w 20 bo jest niewielka roznica cenowa miedzy 19 a efekt o wiele lepszy ;]to jak 20 to moze cos z 21 ? ';] znajde cos doprego z lg albo iiyama do 900 zl ;]prosil bym o jakies opinie porady itd ;] szczegulnie na temat tego lg i iiyama ;] budrzet sie zmniejszyl do 750 zl ;p

Langi
komentarz
komentarz

Również mam taki sam dylemat jak Ty, i też szukam monitora do tej kwoty..

Znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/item315667408_22_lcd_fpd..._new_wroc_.html

Niby wszystko super, ale też jest to pewnego rodzaju loteria... tak jak piszecie wyżej :)

Na razie najpewniej będę brał ten monitorek: http://icomp.pl/produkty.php?sid=monitory_lcd-301

Lecz jedyne co mnie 'boli' to analogowe wejście D-Sub, a jednak chciałbym coś w DVI... w moim temacie napisano mi że obraz jest znacząco lepszy przy filmach HD przy tym złączu :)

Uważnie będę obserwował Twój temat :)

Pozdrawiam ;)

kensai
komentarz
komentarz

mi na zlaczu dvi nei zalezy ;] nie mam karty ktora to obsluguje to raz ;]a dwa to mam telewizor od tego ;]ten peiwszy monitor bym ci odradzal patrz wyzej co do asusa to nie znam sie na ich monitorach wiem ze lapotopy maja bardzo dobre ;] tak jak pisalem dla mnie licza sie tylko te 2 firmy lg i iiyama tylko nie wiem ktory mofel wybrac LG L207WT LG L226WA-WN lg iiyamy prolite e2201wLG L17182 albo L1953TR LG L204WT.Fujitsu-Siemens A22W-3A" E22-1W" H22-1W IIYAMA ProLite E2003WS-B1 !!!LG L196WTQiiyama_e1902sE2003WSprzegladajac rozne forum i strony polecany byly powyzsze modele ;] moglbym ktos wypowiedzie sie na ich temat ;] przynajmnij w jakims sopniu bylbym wdzeiczny za to pozdrawimpo dluzszym zastanowieniu muszw wybrac miedzy tymi modelami ceny sa porownywalne kolo 800 zlprosil bym o pomocw wyborzeLG L1953TR IIYAMA ProLite E2003WS-B1 !!!LG L196WTQ IIYAMA E2003WSpo dluzszym zastanowieniu muszw wybrac miedzy tymi modelami ceny sa porownywalne kolo 800 zlprosil bym o pomocw wyborzeLG L1953TR IIYAMA ProLite E2003WS-B1 !LG L196WTQ IIYAMA E2003WS

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.