x-kom hosting

Początki z programowaniem.

Gość
utworzono
utworzono

Witam, pragnę zacząć z programowaniem, mój zestaw komputerowy występuje następująco: http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=70584. Myślę, że spokojnie wystarczy do programowania. Lecz kompletnie się na tym nie znam, doradzicie w jakim programie to robić lub w jakie kursy zainwestować. Liczę na pomoc.


PS: Mój system to Windows 8.1 :)

Waxr
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeżeli zaczynasz z programowaniem, to naprawdę wątpię, żeby dobry sprzęt byłby czymś koniecznym.

 

Programy typu CodeBlocks w których możesz pisać w np C++ nie wymagają jakichś i7. Na pentiumach spoko dają radę.

Cytując admina z codeblocks.org

I don't think there is a minimum requirement at all, other than screen size (with 800x600 or even smaller

(Tak, polecam CodeBlocksa. )

 

Większe (niż codeblocks) wymagania może mieć już zaawansowany Visual Studio od Microsoftu, lecz naprawdę jest bardzo rozbudowany.

 

Kursy? Może MirosławZelent który ma dużo świetnych kursów pod względem merytorycznym i sposobu prowadzenia. Nie tylko Programowanie, html, css, itd. lecz również zagadnienia np matematyczne i generalny self-improving.

 

Jakby coś, to pisz. Jeżeli będę w stanie Ci pomóc, to chętnie to zrobie.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

A może czego chcesz się uczyć???

Osobiście proponowałbym zacząć naukę z językami C/C++ oraz python.

Gość
komentarz
komentarz

Obecnie interesuję mnie Java, czyli z tego co wiem chyba najbardziej znany język programowania. Lecz myślę o swojej przyszłości, gdyż zamierzam zostać informatykiem. 


Zbieram się już do tego od 3 lat, lecz nadal nie wiem od jakich kursów zacząć, na myśli miałem javastart, lecz gdy zobaczyłem koszty a na głowę przyszła myśl, że może nie wyjść to można się zniechęcić :/

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Nie wiem czy java jest najpopularniejsza wśród programistów ale na pewno jest popularna przez swoją wieloplatformowość 

Gość
komentarz
komentarz

To wiadomo, ale większość przeciętnych ludzi odpowie Ci jak zapytasz się ich jaki znają język programowania używany przez programistów, natomiast odpowiedzą Ci, że znają Jave :D. Lecz co nie zmienia faktu,że nadal nie wiem od czego zacząć. :P Czy C++ Czy Java? 

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Ja bym zaczął od C++.

Gość
komentarz
komentarz

Jakieś poradniki? :O

  • 2 tygodnie później...
Vivent
komentarz
komentarz (edytowane)

https://www.codecademy.com/ łapaj mój kumpel z tego korzysta. Jest darmowe, masz jave python chyba php i jeszcze więcej :D. Poza tym możesz też się uczyć na kompie w szkole, bo wszystko jest wbudowane w stronkę :D (Oczywiście po angielsku, ale jak angielskiego nie ogarniasz przynajmniej na tyle żeby ogarnąć tą stronę, to nawet nie marz o programowaniu)

  • 2 tygodnie później...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.