x-kom hosting

Oszustwa Vectry jak zaradzić

Gość
utworzono
utworzono

Mam internet w Vectrze, chyba do 30 albo 60 mb/s. Chodzi z prędkością ok. 400-500kb/s. Czy mogę w  jakiś sposób zareklamować ten internet czy cokolwiek?

Są jakieś prawa konsumenta dotyczące tego? Czy mogę przez taki powolny internet zrezygnować z umowy bez ponoszenia kosztów?

politolog
komentarz
komentarz

chyba do 30 albo 60 mb/s

 

Trzeba sprawdzic w umowie .

Chodzi z prędkością ok. 400-500kb/s

Trzeba miec dowody . 

Czy mogę przez taki powolny internet zrezygnować z umowy bez ponoszenia kosztów?

Trzeba przeczytac regulamin operatora . 

Gość
komentarz
komentarz

@Politolog - już automatyczna sekretarka Vectry więcej mi mówi :D, gdzie mogę zmierzyć prędkość aby było to dowodem? (screen z speedtestu wystarczy?) Czytałem i nie znalazłem żadnych informacji w regulaminie nt. minimalnej prędkości łącza.

politolog
komentarz
komentarz

Bo ZADEN operator NIE GWARANTUJE predkosci .Na speedtescie pomierzyles , a VECTRA powie ze masz zaawirusowany komputer . Jezeli chcesz wojny z operatorem , trzeba sie konkretnie przygotowac np ile masz miec Mb/s w umowie ? Czy korzystasz z modemu dostawcy lub masz podlaczony router ? Ile urzadzen jest w tej Sieci Domowej .

Gość
komentarz
komentarz

No dobra, nie gwarantuje prędkości, ale czy nie ma żadnych praw konsumenta dot. Minimum prędkości łącza? Pomiary robiłem gdy nikogo nie było w domu. Mogę nawet powtórzyć pomiary przy nich na systemie z pendrive. Mam modem od dostawcy, jak znajdę to napiszę ile mam MB w umowie.

politolog
komentarz
komentarz

Pomiary robiłem gdy nikogo nie było w domu

Mozna zrobić pomiary ( jezeli są w domu ) na innych komputerach/laptopach .

ale czy nie ma żadnych praw konsumenta dot. Minimum prędkości łącza

Kazdy operator ustala inny regulamin np W Neostradzie do 10 Mb/s , podejmują interencję dopiero ponizej 1 Mb/s .

Gość
komentarz
komentarz

No i właśnie o ten regulamin chodzi, u nich nie znalazłem informacji na ten temat.

politolog
komentarz
komentarz
No i właśnie o ten regulamin chodzi, u nich nie znalazłem informacji na ten temat.

Znalazłes chociaz umowę z Vectrą ? Ile niby 30 Mb/s czy 60 Mb/s ? Najlepiej miec jakies konkrety .

  • 5 lat później...
dm1
komentarz
komentarz

Ja jestem u Vectry i bardzo polecam ich Internet.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.