x-kom hosting

Linux na USB

punx
utworzono
utworzono

Witajcie. Jestem dopiero laikiem jeśli chodzi o Linuxa. Póki co jestem w fazie testowania Ubuntu na VirtualBoxie.

Chciałbym utworzyć USB na którym zainstalowany byłby Ubuntu, system startowałby przez zmianę priorytetów bootowania w biosie. Zależy mi na tym by system mógł być używany jak normalny system zainstalowany na dysku w komputerze. Nie wiem czy wersja Live będzie odpowiednia.

Może ktoś zna sposób jak utworzyć taki system? Czy będę mógł go normalnie używać na różnych PCtach? I w jaki sposób (o ile jest taka możliwość) system dobierze sobie sterowniki do odpowiednich podzespołów?

 

Pozdrawiam

Rafał

punx
komentarz
komentarz

Na prawdę nikt nie wie jak zainstalować Ubuntu na zewnętrznym nośniku?

  • 2 tygodnie później...
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Czy da się zainstalować Linuksa na USB ? Nie próbowałem, spróbuj.

 

Wersja Live ? Wersję Live się nie instaluje z reguły, dzięki temu, możesz ją uruchamiać na różnych komputerach. Jeśli zainstalujesz Linuksa na konkretnym komputerze, to raczej nie ruszy ci na innym.

 

Tutaj parę tutoriali (j.ang)

https://www.youtube.com/results?search_query=ubuntu+na+usb

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.