x-kom hosting

Podkręcanie E8200 + Abit IP35

astrorek
utworzono
utworzono

Jak podkręcić taki zestaw: Abit IP35 + E8200 + AC Freezer 7 Pro + OCZ Reaper 2x1GB 800mHz CL4 + Palit 8800GT Sonic + Corsair 450W?

Za tego co wiem, to można wyciągnąć ponad 4 Ghz na e8200, czy może mi ktoś powiedzieć jak to zrobić?

PS. Chcialbym podkręcić grafikę, ram i cpu.

Gość
komentarz
komentarz

CPU i RAM

1. Ustaw poprawne napięcie i timingi RAMu w biosie.

2. Podnoś w górę FSB (15-25mhz)

3. Daj optymalny dzielnik FSB:DRAM

4. Testuj Orthosem, SuperPi i kontroluj temperatury

Grafika

1. Ściągnij program ATITool.

2. Wybierz 'Find max. core' i 'Find max. memory' (zalecane znajdować to oddzielnie)

3. Włącz 3dMark 06, gry i zobacz czy nie ma artefaktów. Jeśli są obniż takty.

4. Kontroluj temperatury

5. Zapisz ustawienia programu

Sonido
komentarz
komentarz

astorek, a po co Ci OC E8400 skoro Ty masz jak narazie Pentium'a 3 i zamierzasz wymienić na Quad'a :hahaha: którego jak dobrze pamiętam wymieniasz już 2 czy 3 m-ce :o ... nie rozumiem kompletnie, nabijasz posty czy co :haha:

nokia
komentarz
komentarz

Ten procek można wysoko wykręcić;)

Ram też jest ok;) Więc zastosuj się do rad Mareckiego ;);)

Gość
komentarz
komentarz
: Abit IP35 + E8200 + AC Freezer 7 Pro

Mam nadzieję, że wiesz jakie są problemy z włożeniem tego coolera na IP35-E. Nie wiem jak jest z IP35 ale myślę, że podobnie.

astrorek
komentarz
komentarz

Sebasonido - już mam E8200, i się pozbyłem starego Pentium-a 3, a z Quada zrezygnowałem.

Marecki306 - czy ATITool będzie działać z 8800GT i o jakich problemach mówisz? Mi wszystko działa i dało się włożyć, to bardzo dziwne.

Gość
komentarz
komentarz
Marecki306 - czy ATITool będzie działać z 8800GT i o jakich problemach mówisz? Mi wszystko działa i dało się włożyć, to bardzo dziwne.

Oczywiście, że będzie działać, tylko, że tam shadery podkręcają się razem z rdzeniem. Alternatywą jest Riva Tuner v2.06 (sam ostatnio sobie ściągnąłem), tam możesz oddzielnie podkręcać rdzeń i shadery.

Czytałem w necie, że jest problem z włożeniem AC Freezer 7 Pro do Abita IP35-E. Nie wiem jak jest z IP35 ale to podobna konstrukcja i myślałem, że może pojawić się ten sam problem.

Napisz później do ilu udało ci się podkręcić e8200 :)

@Astorek: A jak ten AC Freezer 7 PRO? Czytałem, że ma niewypolerowaną powierzchnię, prawda? Zakładałeś inną pastę? Pytam się bo sam się zastanawiam nad kupnem.

Sonido
komentarz
komentarz

No to fakt, ja miałem odpowiednid na AMD - Freezer 64 PRO i miał pewne braki w gładkości. Nie to co Zalman, tam powierzchnia wręcz lustrzana. Jeżeli masz kasę to dołóż to lepszego, bo u mnie niezbyt tempę obniżył. Lepiej już za ok. 100 PLN kupić jakiś tańszy Scythe niż AC.

nokia
komentarz
komentarz
Scythe

Mugen lub Ninja rev.2 :)

astrorek
komentarz
komentarz

Marecki306, u mnie na Abicie IP35 wszedł bez problemu. Co do gładkości to może być (zakładałem inną pastę), choć niestety jest aluminiowy i gorzej odprowadza ciepło od miedzi i czasem jest lekko głośny (tylko w stresie).

Gość
komentarz
komentarz
Palit 8800GT Sonic (Core/Memory (Rdzeń/Pamięć) 650/1900 @ 798/2000)

Wow, jak ładnie grafika poszła. Żadnych artefaktów?

czasem jest lekko głośny (tylko w stresie).

Możesz go skręcić SpeedFanem.

nokia
komentarz
komentarz
Wow, jak ładnie grafika poszła. Żadnych artefaktów?

No.. z 650 do 800 robi wrażenie ;)

astrorek
komentarz
komentarz

To był mój pierwszy over/clock, choć podczas gry wyskoczył mi bluescreen. Na razie dałem 700 na rdzeniu, choć może uda mi się dojść do stabilnych 750 mHz.

edit: Jeszcze jedno pytanie: Czy mój zestaw wytrzyma ustawienia FSB 500 mHz, i dzielnik RAM:FSB 1.20? I na jakich napięciach mogę tego próbować?

Gość
komentarz
komentarz

Abit powinien przetrzymać ;) Gorzej pamięci bo 1200mhz to dla nich dużo. Ja bym zjechał z dzielnikiem na 1;1. Napięcia na procku ja bym nie przekraczał 1,45v. A jakie masz standardowe? I jakie masz temperatury obecnie?

astrorek
komentarz
komentarz

Podkręciłem do 3500 mHz, ale w stresie temperatura schodzi do 70.

Obecnie mam AC Freezer 7 Pro, czy wymienić wentylator na CPU?

Gość
komentarz
komentarz
Podkręciłem do 3500 mHz, ale w stresie temperatura schodzi do 70.

70* to dużo jak na wolfdale. Zmieniałeś napięcie procesora? jaką masz pastę?

astrorek
komentarz
komentarz

Napięcie chyba 1,35, a pasta Arctic Silver 5.

Gość
komentarz
komentarz
Napięcie chyba 1,35, a pasta Arctic Silver 5.

Zwiększałeś napięcie czy takie standard?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.