x-kom hosting

"Nie podłączono głośników ani słuchawek." - PROBLEM

dejkat
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. 

Mam następujący problem. 
Tydzień temu robiłem sobie system od nowa. Wszystko poszło ok. Zainstalowałem sterowniki do karty sieciowej, graficznej...
W pewnym momencie oglądając sobie YT postanowiłem przepiąć sobie głośniki na słuchawki a później ponownie na głośniki. I w tym momencie nic z nich nie usłyszałem. Przełączając na słuchawki tez już nic z nich nie usłyszałem.

Przeszperałem GOOGLE w celu rozwiązania tego błędu lecz niestety go nie znalazłem. Wszystkie zastosowane metody, których postanowiłem się podjąć  nie pomogły. Mam nadzieje że tutaj znajdzie się jakaś dobra duszyczka :)

Głośniki są podpięte w prawidłowe miejsce.
Instalowałem najnowszy sterownik po identyfikatorze sprzętu. 
Wyłączałem i włączałem kartę dźwiękową w menadżerze urządzeń.

Postanowiłem zainstalować jeszcze raz system od nowa - nie pomogło.
Teraz mam pełno urządzeń audio (HDMI)

Moja specyfikacja komputera to:
PC Acer
Intel Pentium CPU G620 2.60 GHz
8 GB RAM
64-bit Windows 7 Ultimate
Nie wiem czy karta graficzna ma tutaj coś wspólnego także pominę.


Dodam ponad to, że na linuxie dźwięk działa na głośnikach jak i na słuchawkach, także płyta jak i urządzenia peryferyjne są sprawne. 


Dodaje screena z Menadżera urządzeń po ponownym przeinstalowaniu systemu.
W zakładce "inne urządzenia znajduję się tylko kontroler od Xbox360 także nic na temat.


Sam już nie wiem co mam z tym zrobić także proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Z góry dziękuje :). 

 

 

 

 

[attachment=45877:menurz.png]

*Jeśli temat jest w złej zakładce to bardzo przepraszam :(

Edytowane przez dejkat

szagus
komentarz
komentarz

Ale przed wyjęciem jacka od głośników z laptopa działało i nagle przestało? Może to być mechaniczne uszkodzenie gniazda.

dejkat
komentarz
komentarz

Tak. Wtedy działało. 
Gdyby to było mechaniczne uszkodzenie gniazda to działało by mi wtedy na linuxie?Raczej nie...

Poszperałem w domu i znalazłem płytę ze sterownikami i teraz je zainstalowałem.
Dodam jeszcze że na początku miałem z prawej strony obok zegarka przy tej ikonie z głośnikiem biały krzyżyk na czerwonym tle.
Po instalacji tych sterowników zniknął ale dźwięku nadal nie ma. 
Głośniki są w 100% sprawne bo podłączałem je do telefonu i wszystko śmiga.
Dodaje screena ze zmianami w menadżerze urządzeń, które nastąpiły po instalacji sterowników.


[attachment=45901:menurz.png]



Zainstalowałem takie sterowniki:

Intel Chipset Driver
VIA Audio Driver
Management Engine Interface



 


Dobra. Po długim dochodzeniu naprawiłem :) 

szagus
komentarz
komentarz

A to przepraszam - źle przeczytałem (zrozumiałem, że na linuxie też nie działa).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.