x-kom hosting

Laptop nagrywa w *.cda zamiast w *.wav

Kolar
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, piszę bo szkoda mi marnować kolejnej płytki :D potrzebuję nagrać na płytkę (CD-R) muzykę, do auta, problem w tym, że chociaż na dysku są one w .wav, to po nagraniu mają format .cda i ważą 1kb

 

Po wejściu w mój komputer, nazwa napędu gdy płytka jest włożona to 'Stacja dysków DVD RW'

 

Nagrywałem windows media playerem, nero (nerem?) i jeszcze jakimś innym darmowym programem,  system win7, stacja dysków - TSSTcorp CDDVDW TS-L633J ATA Device

  • 3 tygodnie później...

Mirror
komentarz
komentarz

Są dwie możliwości nagrywania płyt CD

1. Nagrywasz w formacie CD-Audio, czyli płyta nie nagrywa w trybie 700MB tylko w trybie 80 minut. Wtedy cokolwiek nagrasz, każdy plik (cda) ma 1Kb bo to jest tylko informacja o pliku, a nie sam plik. Samego pliku jako tako Windows nie odczytuje, tylko dopiero odpowiedni program. Trochę to uprościłem, ale tak mniej więcej to wygląda. Każda oryginalna płyta z muzyką jest nagrana w tej formie.

2. Nagrywasz w formacie mp3, wav, flac, ape czy jakikolwiek inny format jako zwykłe dane na dysku CD. Wtedy jak płyta ma 700Mb to nagrywasz np. 100 piosenek, które mają po 7Mb każda. Ale jeśli chcesz odpalić taką płytę - odtwarzacz musi obsługiwać właśnie np. mp3.

 

Programów do nagrywania jest masa. Ja używam Ashampoo Burning Studio 10. Nie wiem czy Ashampoo ma teraz jakieś darmowe wersje tego programu, ale Google nie boli... poszukaj, jest dziesiątki darmowych programów :) Możesz spróbować Free Audio CD Burner.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.