x-kom hosting

Linux obok Windowsa ale na innym dysku

punx
utworzono
utworzono

Witajcie,

Zmagam się z pewnym problemem.

Postanowiłem zainstalować sobie Ubuntu 14.04.3. Chciałbym zainstalować sobie ten system obok Windowsa 7 ale na zupełnie innym dysku. Dysk na którym jest Win7 to SSD 250GB, a ja chcę zainstalować Ubuntu na HDD na którym wydzieliłem mu partycję 50GB. Znalazłem w sieci poradniki jak sformatować dysk pod odpowiednie katalogi dla Linuxa. Instalacja przebiegła bez problemów, komputer po isntalacji uruchamiał się baaaaardzo długo no i się nie uruchomił. Docelowo próbował się uruchomić Windows 7, nie miałem nawet możliwości zmiany systemu. Ktoś zna sposób w jaki mogę zainstalować Linuxa obok Windowsa ale na osobnym dysku? Czuję że rozwiązanie będzie banalne ale kto pyta nie błądzi.

Pozdrawiam

punx
komentarz
komentarz

up

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Czy Linux się uruchamia oraz czy widzisz okno programu rozruchowego?

artaban144
komentarz
komentarz

A wybrałeś w ogóle, żeby system startował Ci z tego HDD, a nie SSD?

punx
komentarz
komentarz

@artaban To prawdopodobnie jest jest przyczyną mojego problemu :) Da się jakoś ustawić by można było wybrać system do uruchomienia bez zabawy w zamianę pierwszeństwa dysków?

suszin
komentarz
komentarz

W grubie musisz dodać Windows.
W ogóle jak instalujesz linuxa na innej partycji niż win to tam w menu instalacji linuxa masz do wyboru gdzie zainstalować program rozruchowy, wybierz inna partycje niż win bo inaczej nadpisze program rozruchowy win.

  • 4 tygodnie później...
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wydaje mi się, że Grub właśnie musi nadpisać MBR pierwszego dysku. Wtedy to Grub przejmie kontrolę i da wybór uruchamianego systemu. Ale podczas instalacji, trzeba wskazać Grub, że istnieje Windows na pierwszym dysku.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.