x-kom hosting

Jakiś cichy wiatrak.

Cichy2222
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Chciałbym zamiast tego wiatraka, który znajduje się na lewo od Dysku Twardego, kupić jakiś o wiele cichszy, ponieważ moja cierpliwość już się kończy co do tego. Wytrzymywałem z nim przez wiele lat, ale teraz zacząłem skupiać uwagę na tym hałasie i tego się już nie da wytrzymać. Który wiatrak chłodził by dobrze, oraz bardzo cicho? Pozdrawiam.

bartEEEk
komentarz
komentarz

Chodzi Ci o chłodzenie procesora ?

Cichy2222
komentarz
komentarz

Nie wiem co ten wiatrak chłodzi, mam dwa. Jeden znajduje się do góry, po lewej stronie w tym pudle. Łączy się z nim kabel od zasilacza. Drugi, o który mi chodzi jest na środku, tak jak na zdjęciu. dscn0194bx5.th.jpg

Pozdrawiam.

Foq66
komentarz
komentarz

Jak nazywa sie Twoj procesor??

Cichy2222
komentarz
komentarz

AMD Duron 900 MHz

Han
komentarz
komentarz

nie zrozum mnie żle ale mógł byś tam trochę powyczyszczać z kurzu mobo i karte graf

cooperS
komentarz
komentarz

:o:o:O:O:O:O:O:O:O::o:o:O:O:O:O co to jest ? U mnie lepiej wyglada podlaga w piwnicy.

Ok 30-40% tego halasu spowodowane jest tym kurzem w CAŁEJ obudowie komputera.

@ ten wiatrak na ''śrosku'' jest od proca.

bartEEEk
komentarz
komentarz
Nie wiem co ten wiatrak chłodzi, mam dwa. Jeden znajduje się do góry, po lewej stronie w tym pudle. Łączy się z nim kabel od zasilacza. Drugi, o który mi chodzi jest na środku, tak jak na zdjęciu. dscn0194bx5.th.jpg

Pozdrawiam.

Nie jest tak źle, jak ja swojego rozkręciłem, było o wiele gorzej (kurz przykrył całą karte graficzną, tak, że jej koloru nie było widać). Weź sobie sprężarkę lub coś innego i powietrzem to wyczyść.

Cichy2222
komentarz
komentarz

Wczoraj czyściłem odkurzaczem, było tego więcej, lecz tych pozostałości po kurzu nie da się już wyczyścić odkurzaczem. Będę się musiał męczyć ze ścierką. Jeszcze mam pytanie. Gdzie znajduje się karta graficzna na tym zdjęciu co wstawiłem?

jaro154
komentarz
komentarz

karta graficzna to ta zielona płytka prostopadle do płyty głównej podłączona w lewym dolnym rogu :P:P:P sądząc po kolorze pewnie GeForce :D

tazman
komentarz
komentarz

Wyczyść wszystko z kurzu gdyż kurz przenosi ładunki elektrostatyczne , więc sam rozumiesz, spowolniona praca kompa to wina ociężałości wentyli które słabo chłodzą

jaro154
komentarz
komentarz

A tu masz poprawiony Fotos. Mam nadzieje że teraz budowa komputera stanie się dla ciebie jaśniejsza. A i wyczyść tą obudowę z kurzu co ty go tam hodujesz czy co ;D noobqa4.jpg

Cichy2222
komentarz
komentarz

Wyczyściłem wszystko z kurzu, tak jak umiałem najlepiej. Gdy dotknę obudowy komputera, raz po raz czuję taki mocny dźwięk, nie koniecznie muszę dotknąć obudowy żeby go móc słyszeć. Przypomina on trzęsienie ziemi lub walenie w drzwi. Skąd wydobywa się ten dźwięk?

@JARO154

Bardzo dziękuję :-) Dobrze myślisz że to jest stacja dyskietek.

bartEEEk
komentarz
komentarz
Wczoraj czyściłem odkurzaczem, było tego więcej, lecz tych pozostałości po kurzu nie da się już wyczyścić odkurzaczem. Będę się musiał męczyć ze ścierką. Jeszcze mam pytanie. Gdzie znajduje się karta graficzna na tym zdjęciu co wstawiłem?

Ja wszystko pięknie wyczyściłem powietrzem (sprężarką :D). Spróbój tą opcję, jeśli nie pomożę, to podmuchaj ;) Tylko nie nawilżaj ścierki

cooperS
komentarz
komentarz
Wyczyściłem wszystko z kurzu, tak jak umiałem najlepiej. Gdy dotknę obudowy komputera, raz po raz czuję taki mocny dźwięk, nie koniecznie muszę dotknąć obudowy żeby go móc słyszeć. Przypomina on trzęsienie ziemi lub walenie w drzwi. Skąd wydobywa się ten dźwięk?

@JARO154

Bardzo dziękuję :-) Dobrze myślisz że to jest stacja dyskietek.

stawiam na zasilacz :)

jaro154
komentarz
komentarz

A tam od razu sprężarką. A tańszych środków to już nie znacie???? :P Przy czyszczeniu uważaj na różne styki i przewody, weź suchą ściereczkę (koniecznie suchą) możesz także bardzo miękką szczoteczkę do zębów uży do "odkurzania" odkręć wentylator na procu i wyczyść skrzydełka wiatraczka i przedmuchaj radiator zajrzyj czy kurz nie został między szczebelkami, unikaj merchatych ściereczek bo pozostawiają włókna. Wszystko porządnie przedmuchaj. A co do dźwięku to może ma słabo dokręcony dysk albo wentylator, albo jakąś inną część która wibrując wydaje taki dźwięk. A i wentylator od zasilacza też wyczyść bo tam zapewne też masz tony kurzu.

Pozdrawiam

EDIT: A z jakich okolic komputera wydobywa się ten dźwięk???

Przypomina on trzęsienie ziemi lub walenie w drzwi
jak długo trwa i kiedy się pojawia non stop czy tylko przy starcie pc??
Cichy2222
komentarz
komentarz

A więc wiatraczek od zasilacza czyściłem już wczoraj. Co do tego że zasilacz powoduje te dźwięki to nie jestem przekonany. Dźwięki te pojawiają się najczęściej, gdy otwieram jakieś programy, komputer się zatnie. Gdy nic nie robie to żadnych dźwięków nie ma. Sądzę że do procesor, ale wolałbym poczekać na opinie innych. Pozdrawiam.

@edit

Jeszcze jedno. Gdzie w Evereście mogę sprawdzić jaki mam zasilacz, bo nie chce mi się znów komputera rozkręcać. I gdzie w środku komputera znajduje się pamięć RAM?

bartEEEk
komentarz
komentarz

Zobacz na swoje zdjęcie xO

Jest to Feel - 300 ATX

jaro154
komentarz
komentarz

Przecież zaznaczyłem ci wszystko na rysunku :P tam po prawej stronie masz RAM. A procesor nie może wydawać dźwięków bo to taka mała płytka. Jak już to wentylator od zasilacza albo od proca, lub dysk twardy jest słabo przykręcony.procesorintelpentium477mo3.jpg procesor ma wymiary około 4cmX4cm Ja na twoim miejscu wszystko bym po dokręcał. a zasilacza w Evereście chyba nie da się sprawdzić, on tylko pokazuje że masz prąd - zasilanie stałe.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.