x-kom hosting

Pomóżcie przy podkręcaniu :)

tajski6
utworzono
utworzono

Intel Core2 Duo E6750 2,66GHz (S775) + Scythe Ninja Plus Rev. B

Asus P5KC Intel P35

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4-4-4-15

GeForce 8800 GTS EVGA 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) SSC

Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)

NZXT Apollo Crafted Series Silver + Corsair CMPSU-520HXEU

Windows XP SP2

Mam taki zestaw i powiedzcie do jakiej granicy moge spokojnie podkrecic procek jezeli w IDLE mam 10C, a w stresie - 25C niepodkrecony...

Karta jest już chyba dosyć wysoko podkrecona... 740/1980

RAM ... jakie napiecie ustawić , żeby na CL5 i na ponad 1000 MHz ustawic? Poza tym gdzie się na mojej karcie w biosie ustawia napiecie RAMU i jak sie ustawia na CL5 i 1000MHz+?

Dzieki z gory za pomoc!

Gość
komentarz
komentarz
Mam taki zestaw i powiedzcie do jakiej granicy moge spokojnie podkrecic procek jezeli w IDLE mam 10C, a w stresie - 25C niepodkrecony...

OMG :blink: co, trzymasz kompa na balkonie?

RAM ... jakie napiecie ustawić , żeby na CL5 i na ponad 1000 MHz ustawic?

Ja mam 2,2v i na cl5 robią mi 950mhz, dalej nie próbowałem.

Poza tym gdzie się na mojej karcie w biosie ustawia napiecie RAMU i jak sie ustawia na CL5 i 1000MHz+?

Poszukaj opcji Voltages control, dram configuration, dram timings lub cos w tym stylu.

tajski6
komentarz
komentarz

A czy na RAM napiecie 2.2 jest calkowicie bezpieczne?? Komputer trzymam w pokoju:P Sam sie zdziwilem jak zobaczylem te temperatury.. Na boxowym byly w IDLE 20+ a w stresie okolo 40 :D

Gość
komentarz
komentarz

Ram ma zaleczane napięcie rzędu 2,1-2,2V. Ja gdybym miał porządny cooler na procka i bym kręcił to użyłbym napięcia nawet 2,3v. Ale na razie 2,2v wystarczy :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.