x-kom hosting

Windows 8 na starym laptopie.

Mariusz89
utworzono
utworzono

Witam.

Jestem posiadaczem laptopa IBM ThinkPad t43 z którego jestem bardzo zadowolony. Niestety mojego zdania nie podziela moja partnerka. Wiadomo jak to kobieta przywiązuje dużą uwagę do wyglądu i w moim przypadku sprowadza się to do tego że wygląd windowsa xp jej się nie podoba. Wielokrotne prośby o rozwiązanie tego problemu sprawiły że muszę coś z tym dla świętego spokoju zrobić. Po przejrzeniu kilku systemów najsilniejszym kandydatem jest windows 8 ze względu na swój odmienny wygląd. I teraz moje pytanie - czy da się zainstalować win. 8 na tym laptopie ? Przejrzałem wymagania windowsa 8 i teoretycznie powinien on zadziałać. Jak to będzie ze sterownikami dla tego laptopa pod win.8 ? Jak by wyglądała stabilność pracy na takim sprzęcie ? Laptop ma służyć głównie do internetu i filmów więc chyba nic aż tak ciężkiego to nie jest. Jeśli jedna nie uda się nic w kwestii instalacji nowego oprogramowania zrobić to czy są jakieś opcje zmiany wyglądu xp na podobny windowsowi 8 ?

Youki
komentarz
komentarz

Ile masz tam pamięci RAM 1 czy 2 GB ?

Paw565
komentarz
komentarz

Na moim słabym Toshiba Portege M200 z 1GB ramu Win 8.1 nie działał. Ale 7 działa.

Youki
komentarz
komentarz

Tylko te wymagania to tak o są podawane. Przy 1 GB RAM system będzie kiepsko chodził niestety.

Paw565
komentarz
komentarz

U mnie instalator nawet nie uruchomił się.

Mariusz89
komentarz
komentarz

Ok. instalacja win 8 odpada. A czy da się zmienić wygląd xp na windows 8 ? Chodzi mi o całkowitą zmianę stylu czyli pulpit okna foldery itp. Da się coś takiego zrobić ?

r102
komentarz
komentarz

Jak chodzi o wygląd - to tak trochę offtopic - może zainstaluj jakiegoś bardzo  "cieńkiego" linuxa którego

autor jasno i zdecydowanie zadeklaruje że toto pójdzie na jednordzeniowym procesorze   - będzie inaczej wyglądać...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.