x-kom hosting

Problem z instalacją Linuksa Kali

Consigori
utworzono
utworzono

Witajcie mam problem z instalacją Linux Kali. Instalację robię wirtualnie w VirtualBox. Podczas  wybrania instalacji wyskakuje po chwili :
" This Kernel requires the following features not present on the CPU:
   Unable to boot - please use a kernel appropriate for your CPU"

Pobrałem tego Linuksa z 3 stron i przy każdym takie coś mi wyskakuje. Coś mogę z tym zrobić? 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Systemy Linux masz 64 i 32 bitowe, w zależności od tego jaki masz procesor. Jeśli masz emulację 32 bitowego procesora w VB, to możesz mieć problem z 64 bitowym systemem. Ściągnij Kali Linux 32 bity.

Consigori
komentarz
komentarz (edytowane)

Systemy Linux masz 64 i 32 bitowe, w zależności od tego jaki masz procesor. Jeśli masz emulację 32 bitowego procesora w VB, to możesz mieć problem z 64 bitowym systemem. Ściągnij Kali Linux 32 bity.

Linuksa instalowałem 32 bitowego i własnie ten komunikat wyskakuje, pobieram linuksa 64 bit zobaczę czy tez tak będzie:D


Systemy Linux masz 64 i 32 bitowe, w zależności od tego jaki masz procesor. Jeśli masz emulację 32 bitowego procesora w VB, to możesz mieć problem z 64 bitowym systemem. Ściągnij Kali Linux 32 bity.

Podczas próby instalacji Linuksa 32 bitowego oraz 64 bitowego występuje ten sam komunikat

artaban
komentarz
komentarz

W virtualboxie przy wyborze systemu masz opcje albo 64 bity, albo 32 bity. Wybrałeś adekwatnie do systemu który ściągnąłeś? 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.