x-kom hosting

Działa tylko facebook, google i youtube

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Nephirene ,
Nephirene
utworzono
utworzono

Witam,

w innych moich tematach pisałem o problemach z zawirusowanym komputerem. Problemy udało się rozwiązać, ale...

 

Do pozbycia się problemu używałem ccleanera i adwcleanera + ręcznie doczyszczałem syf, którego nie udało im się skasować (wyłączyłem usługi od nieznanych wydawców/ze ścieżką prowadzącą do czegoś niepewnego etc.). Problemy ustąpiły, ale ze stron internetowych działa mi tylko google, facebook i youtube (wszystkie w pełnym wymiarze - filmy na youtube, czat na fb, wyszukiwanie w google). Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że np. youtube nie chce się odpalić bez https:// przed adresem.

Próbowałem już zmienić DNSy na googlowskie, resetować router i użyłem takich komend w cmd (jako administrator):

ipconfig /flushdns
netsh int ip reset resetlog.txt
netsh winsock reset catalog

Niestety, nic się nie zmieniło. Rzecz dzieje się na każdej przeglądarce i dotyczy tylko jednego komputera (piszę teraz z laptopa podłączonego przez wi-fi do tej samej sieci i wszystko działa).

 

Proszę, pomóżcie kochani! Komputer potrzebny jest mi do nauki, a sezon na kolosy u mnie już się powoli zaczyna...

politolog
komentarz
komentarz

Przestestuj PING do wp.pl onet.pl oraz google.pl , screeny z tego testu wrzuc tutaj . Jaki jest antywirus na komputerze ? 

Nephirene
komentarz
komentarz

Screena nie mogę wrzucić, ale na 4 próby wysłane 4 pakiety, odebrane 4, a utraconych 0. Średni czas min. 10, maks. 13 ms w przypadku wp, w przypadku google identyczna sytuacja, tylko czas krótszy o kilka ms i z mniejszym rozrzutem; w przypadku onetu to samo co przy reszcie.

 

Obecnie nie korzystam z żadnego antywirusa, czasem tylko jednorazowo skanuję komputer przez internet lub wykorzystując programy na darmowej licencji (ale obecnie żadnego na komputerze). Zapora systemu również wyłączona. DNSy w porządku, plik hosts bez zarzutu.

nilhus
komentarz
komentarz (edytowane)

ogólnie to chyba wina pewnych plików systemowych a w zasadzie ich braku po czyszczeniu, możesz spróbować przeinstalować internet explorer i może pomoże a może nie, jeżeli nie pomoże to chyba jedną z szybszych metod będzie naprawa windowsa z płyty czy co tam masz (nie myl z formatem)

Edytowane przez nilhus
kovalsky
komentarz
komentarz

Mi w podobnym przypadku (wyłączone wszelkie oprogramowanie antywirusowe, firewall itp) pomogła reinstalacja systemu. Widocznie któryś z plików systemowych został skasowany programem do oczyszczania. Można też spróbować tak jak wspomniał nilhus naprawy Windowsa z wykorzystaniem płyty lub obrazu iso.

  • Rekomendowana odpowiedź
Nephirene
komentarz
komentarz

Dzięki chłopaki, ale jednak nie o to chodziło.

Zainstalowałem testową wersję Kaspersky'ego i usunął kupę syfu - i strony zaczęły działać. Nie wiem co było powodem, który z wirusów - w każdym razie najwidoczniej był to wirus.

 

Temat rozwiązany, pozdrawiam.

  • 7 miesięcy później...
Aliant
komentarz
komentarz

Pozwolę się podpiąć pod temat. Mam identyczny kłopot - z tymże problem występuje na każdym komputerze podłączonym do sieci. Po zresetowaniu punktów dostępu (modem, router) problem na chwilę zanika. Co może powodować rzeczone anomalie? 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.